Savaitės 2018.04.16 - 2018.04.22 apžvalga Nr. 16

Sukurta: 2018-04-24
Savaitės 2018.04.16 - 2018.04.22 apskaitos, mokesčių ir kitos naudingos informacijos buhalteriui naujienų apžvalga

SAVAITĖS SKAIČIAI

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad Kvitų žaidime užregistruotų kvitų skaičius jau pasiekė 1 000 000, o gyventojams išdalinta per 60 tūkst. eurų piniginių prizų. Be to, Kvitų žaidimas jau „atsipirko« - vien per pirmus tris žaidimo mėnesius, viešojo maitinimo sektoriuje Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) skaičiuojama 900 tūkst. eurų daugiau.
Vertinant tarpinius Kvitų žaidimo rezultatus, praėjusių metų pabaigoje VMI pradėta iniciatyva ženkliai prisidėjo prie aktyviau viešojo maitinimo sektoriuje vykdomos PVM prievolės. Skaičiuojama, kad per pirmus tris žaidimo mėnesius, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, viešojo maitinimo sektoriuje į biudžetą papildomai deklaruota 861 tūkst. eurų PVM.
Bendras gyventojų susidomėjimas Kvitų žaidimu taip pat neslūgsta, todėl prekes turgavietėse ar paslaugas įsigiję asmenys kvitus registruoja aktyviai: per dieną vidutiniškai užregistruojama apie 7 tūkst. kvitų, todėl kas mėnesį sulaukiama daugiau nei 200 tūkst. kvitų. Šią savaitę žaidimui pateiktų kvitų skaičius perkopė pirmąjį milijoną. Iš jų apie 60 proc. sudaro kvitai už paslaugas, likę – už turgavietėse įsigytas prekes.
Kvitų žaidimas džiugina ir savaitinius bei mėnesinius prizus laiminčius gyventojus. Šiuo metu paskelbta 200 laimingų savaitinių kvitų, kuriuos užregistravę gyventojai laimėjo po 200 eurų, ir 4 mėnesinio, 5000 eurų vertės, kvitų žaidimo prizo laimėtojai.
Paskutinio mėnesinio 5000 eurų vertės prizo laimėtoja - policijos pareigūnė iš Vilniaus, kuri kvitą užregistravo turgavietėje įsigijusi apie 5 kg obuolių. Kovo mėnesio prizą laimėjusi vilnietė teigė Kvitų žaidime dalyvaujanti ne pirmą kartą, o kvitus už turgavietėse įsigytas prekes žaidime registruojanti nuolat nuo pat šio žaidimo pradžios. Sprendimą dalyvauti Kvitų žaidime laimėtoja priėmė po kelių nesėkmingų bandymų laimėti įprastose loterijose. Jos teigimu, dalyvauti kvitų loterijoje daug paprasčiau – savotišku „loterijos bilietu» tampantis fiskalinis kvitas gaunamas nemokamai, o jį užregistruoti internetinėje VMI svetainėje galima kada tik panorėjus. Planus, kur išleisti netikėtai piniginę papildžiusius 5000 eurų, laimėtoja dar tik dėlioja, tačiau įvardijo, kad šeima jau kuris laikas svarstė apie naują automobilį.

SAVAITĖS KVIETIMAS

Gegužės mėnesį mokesčių mokėtojus VMI kviečia registruotis į auditorinius seminarus, kuriuose bus pristatytas metinės pelno mokesčio deklaracijos formos PLN204 pildymas ribotos civilinės atsakomybės juridiniams asmenims bei metinės pelno mokesčio deklaracijos PLN204A pildymas neribotos civilinės atsakomybės juridiniams asmenims.
Mokesčių mokėtojai bus supažindinti su automobilių apmokestinimu PVM, nekilnojamojo turto pardavimo bei paslaugų, susijusių su nekilnojamuoju turtu, apmokestinimu PVM, PVM atskaita, paslaugų apmokestinimu PVM nustatant paslaugų suteikimo vietą, ilgalaikio materialiojo turto pasigaminimu ir jo apmokestinimu PVM.
Informaciją apie visus 2018 m. gegužės mėnesį vyksiančius seminarus mokesčių klausimais peržiūrėti bei užsiregistruoti į juos galima naudojantis VMI svetainės Renginių sistema adresu www.vmi.lt/renginiai/. Šioje sistemoje mokesčių mokėtojams yra sudaryta galimybė peržiūrėti įvairių temų e. seminarų įrašus.
VMI organizuojamų seminarų dalijamąją medžiagą galima rasti Konsultacinės medžiagos kataloge adresu www.vmi.lt/cms/web/kmdb/, pasirenkant skiltį Seminarų medžiaga. Seminarai mokesčių mokėtojams yra nemokami, juos veda Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Mokesčių informacijos departamento specialistai.
Mokesčių mokėtojams, norintiems elektroniniu paštu gauti informaciją apie naujus mokesčių seminarus, siūloma naudotis naujienų prenumerata: prisijungus prie Mano VMI (www.vmi.lt/manovmi), dešiniajame viršutiniame kampe (prie savo vardo ir pavardės) spragtelėjus Nustatymai ir pasirinkus kortelę Naujienų prenumerata bei pažymėjus prenumeratos būdą El. paštu, reikia uždėti varneles prie prenumeratos temų E. seminarai, Auditoriniai seminarai bei kitų pageidaujamų prenumeratos temų.

SAVAITĖS SKAITALAS

Siekdama konkurencingiausio darbo apmokestinimo Baltijos šalyse, prognozuojamos ir stabilios mokesčių aplinkos, šešėlio mažinimo „baltaisiais finansais“, prisidėti prie vidutines pajamas gaunančių dirbančiųjų plėtros ir skaidraus bei sąžiningo verslo skatinimo Lietuvoje, Vyriausybė siūlo šiuos mokestinius patobulinimus.

Kviečiame susipažinti su pasiūlymais ir iki gegužės 2 d. el. paštu mokesciu.tobulinimas@finmin.lt išreikškite savo nuomonę, pateikite idėjas, konkrečius pasiūlymus, kokiais būdais visi kartu galėtume kurti produktyvią šalies ekonomiką.
Mokesčių pokyčiai ir šešėlio mažinimas (pristatymas).
Mokesčių pokyčiai ir šešėlio mažinimas (konsultacinis dokumentas).

TEISĖS AKTŲ APŽVALGA

Seimas priėmė naujos redakcijos Draudimo įstatymą

Seimas priėmė naujos redakcijos Draudimo įstatymą. Juo bus siekiama, jog draudimo produktų platintojai visada sąžiningai, teisingai ir profesionaliai teiktų paslaugas draudimo paslaugų klientams geriausiomis sąlygomis ir rūpintųsi jų interesais. O vartotojui būtų suteikta galimybė gauti suprantamesnę informaciją ir kokybiškesnes konsultacijas.

„Siekiame pagerinti draudimo paslaugų klientų interesų apsaugą, užtikrinti kokybiškesnį aptarnavimą, jog vartotojas gautų asmeniškai jam pritaikytas rekomendacijas ir paaiškinimus, kodėl konkretus draudimo pasiūlymas labiausiai atitinka jo poreikius. Taip pat bus keliami aukštesni reikalavimai draudimo platintojų kvalifikacijai“, — teigė finansų ministras Vilius Šapoka.
Priimtu įstatymu ne gyvybės draudimo produktų klientai gaus draudimo produkto informacinį dokumentą, kuriame bus pateikta pagrindinė informacija apie produktą. Draudimo principu pagrįstų investicinių produktų klientai, remiantis iš draudėjo gauta informacija apie jo turimas žinias ir patirtį konkrečios rūšies produkto ar investavimo srityje, gaus produkto priimtinumo įvertinimą arba įspėjimą, kad produktas jam nėra tinkamas. Taip pat informaciją apie galimus interesų konfliktus, o reklaminė medžiaga privalės būti aiškiai atpažįstama.

Daugiau apie naujos redakcijos įstatymą:
Bus siekiama užtikrinti, jog draudimo ir perdraudimo įmonių darbuotojai ir visi kiti, kurių funkcijos yra tiesiogiai susijusios su draudimo ar perdraudimo produktų platinimu, taip pat fiziniai asmenys, turintys teisę savarankiškai vykdyti draudimo ar perdraudimo produktų platinimo veiklą, turėtų tinkamų žinių ir įgūdžių, mokytųsi ir keltų kvalifikaciją, taip pat atitiktų tam tikrus geros reputacijos reikalavimus.
Naujuoju įstatymu draudimo brokerių kvalifikacinio egzamino organizavimas pavedamas Draudimo brokerių rūmams. Draudimo brokerių rūmai įpareigojami turėti vidinę veiklos kokybės užtikrinimo sistemą, numatyti veikimo būdus ir priemones, užtikrinančias draudimo brokerių egzaminavimo kokybę ir tęstinumą.
Siekiant paskatinti konkurenciją finansų sektoriuje, nuo 20

200019 m. gegužės 1 d. panaikinamas draudimo brokerių įmonių veiklos apribojimas. Draudimo brokeriai galės pasiūlyti platesnį paslaugų spektrą. Taip pat ir kiti finansų rinkos dalyviai galės siūlyti draudimo produkto platinimo paslaugas, jeigu jie atitiks Draudimo įstatymo reikalavimus. Vartotojams bus sudaryta galimybė gauti daugiau jų poreikius atitinkančių paslaugų: vienas finansų rinkos dalyvis juos galės pakonsultuoti, pvz., kur vartotojui palankiausia imti paskolą, kur investuoti, kur apsidrausti.

Ūkio ministerija informuoja: seimas priėmė Mokėjimų įstatymo ir su juo susijusių įstatymų projektų

Seimas priėmė Mokėjimų įstatymo ir su juo susijusių įstatymų projektų paketo pakeitimus. Jais bus skatinamos inovacijos mokėjimų srityje, mokėjimų rinkos konkurencija, Fintech plėtra, taip pat didinamas mokėjimų saugumas ir stiprinama mokėjimo paslaugų vartotojų apsauga.

„Pakeitimais siekiame išnaudoti finansinių inovacijų teikiamas galimybes, prisidėti prie sparčios Fintech ekosistemos plėtros ir gerinimo. Taip pat išaugus konkurencijai finansiniame sektoriuje bus sudaryta galimybė vartotojams gauti geresnės kokybės paslaugas“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.
Įstatymų pakeitimais yra numatytos naujos tarpininkavimo pobūdžio mokėjimo paslaugos. Vartotojas per tarpininką galės inicijuoti mokėjimo nurodymą iš savo sąskaitos bet kurio mokėjimo paslaugų teikėjo įstaigoje. Patogiau vyks ir elektroninė prekyba, nes pirkėjui ir pardavėjui nebereikės turėti sutartinių santykių su tuo pačiu paslaugų teikėju. Bus sudaryta galimybė per vieną tarpininką gauti informaciją apie savo mokėjimo sąskaitas, kurios atidarytos kitose įstaigose. Tai leis vartotojui įvertinti savo finansinę padėtį ir analizuoti įpročius, išlaidas bei finansinius poreikius.
Taip pat bus didinamas mokėjimų saugumas: inicijuojant elektroninę mokėjimo operaciją, jungiantis prie sąskaitos nuotoliniu būdu arba nuotoliniu būdu atliekant kitus veiksmus. Paslaugų teikėjai privalės nusistatyti rizikos mažinimo priemones ir stipresnius kontrolės mechanizmus.

Esminiai nauji vartotojų apsaugos elementai:
Mokėjimų įstatymo pakeitimais 3 kartus (nuo 150 Eur iki 50 Eur) sumažinama maksimali nuostolių suma, tenkanti vartotojui praradus ar iš jo pavogus mokėjimo priemones.
Perpus sutrumpinamas laikotarpis (nuo 12 iki 6 mėn.), po kurio, nutraukiant paslaugų sutartį, nemokamas komisinis mokestis. Vartotojas, nutraukęs sutartį su banku, neturės mokėti jokių komisinių mokesčių, jei yra sukakęs 6 mėn. sutarties terminas. Ligi šiol galiojo 12 mėnesių terminas. Taip pat nutraukus sutartį, vartotojui turės būti suteikta galimybė nemokamai gauti paskutinių 36 mėnesių sąskaitos išrašą.
Rezervuojant lėšas sąskaitoje bus reikalaujama gauti kliento sutikimą dėl konkrečios sumos ir rezervavimas turės būti panaikintas nedelsiant gavus informaciją apie konkrečią mokėjimo sumą.
Finansų rinkos dalyviams nustatoma pareiga priežiūros institucijos nustatyta tvarka nagrinėti klientų prašymus (skundus) dėl jų teikiamų paslaugų.
Uždraudžiamas mokėjimo sąskaitos ir kai kurių kitų paslaugų (terminuotųjų indėlių, taip pat laidavimo ir garantijos, kuriais vartotojas užtikrina trečiųjų asmenų prievolių vykdymą) siejimas. Vartotojas norėdamas įdėti indėlį, teikti garantiją ar laiduoti, neprivalės turėti sąskaitos tame banke, kuriame nori naudotis minėtomis paslaugomis. O jeigu šių paslaugų aptarnavimui paslaugų teikėjui būtina vartotojo sąskaita, šią riboto naudojimo sąskaitą jis turi suteikti vartotojui nemokamai.

KITOS NAUJIENOS

Finansų ministerija informuoja: sausio – kovo mėnesių valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamos viršijo planuotąsias

Finansų ministerijos duomenimis, šių metų sausį – kovą valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai pajamų gavo 0,8 proc. (15,7 mln. eurų) daugiau nei prognozuota ir 2,8 proc. (54,3 mln. eurų) daugiau nei pernai tą patį laikotarpį. Prognozuotos bendros minėtų biudžetų sausio – kovo mėnesių pajamos – 1 959,2 mln. eurų, faktinės – 1 974,9 mln. eurų.

Pajamų surinkimo į valstybės biudžetą planas įvykdytas 99,9 proc., gauta 1 544,8 mln. eurų. Tai yra 1,3 mln. eurų mažiau nei prognozuota ir 3,6 mln. eurų (0,2 proc.) daugiau nei praėjusių metų tą patį laikotarpį.
Pajamų iš PVM gauta 898,4 mln. eurų, t. y., 40,8 mln. eurų (4,8 proc.) daugiau nei pernai tuo pat metu ir 11,5 mln. eurų (1,3 proc.) mažiau nei prognozuota dėl atliktų didesnių PVM permokos grąžinimų mokesčių mokėtojams.
Už visas akcizines prekes sausio – kovo mėnesiais gauta 319 mln. eurų, t.y. 0,4 mln. eurų (0,1 proc.) mažiau nei prognozuota ir 23,8 mln. eurų (6,9 proc.) mažiau nei pernai tuo pat metu. Pajamų sumažėjimą, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, lėmė aukšta palyginamoji praėjusių metų bazė, kuomet prieš akcizų tarifų padidinimą nuo kovo 1 d., ženkliai išaugo alkoholinių gėrimų pardavimų apimtys.
Tuo metu, pelno mokesčio įplaukos sudarė 117,9 mln. eurų – 5,2 mln. eurų (4,6 proc.) daugiau nei praėjusių metų sausio – kovo mėnesiais ir 3,5 mln. eurų (2,9 proc.) mažiau nei prognozuota dėl kiek didesnių nei buvo numatyta pelno mokesčio grąžinimų ir įskaitymų į kitus mokesčius.
Gyventojų pajamų mokesčio įplaukos į valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus sausį - kovą buvo 379,7 mln. eurų – 8,4 mln. eurų (2,3 proc.) didesnės nei prognozuota. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šio mokesčio pajamų gauta 38,8 mln. eurų (11,4 proc.) daugiau.
Pagal Lietuvos Respublikos 2018 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo nuostatas GPM dalis, tenkanti savivaldybių biudžetams, 2018 m. sudaro 82,82 proc., o šio mokesčio dalis, įskaitoma į valstybės biudžetą sudaro 17,18 proc.
Patvirtintos 2018 m. valstybės biudžeto pajamos (be ES lėšų) sudaro 6 767 mln. eurų, su ES lėšomis – 9 071 mln. eurų.

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba informuoja: paskirti nurodymai auditoriams ir audito įmonei

Tarnybos 2018 m. balandžio 11 d. direktoriaus įsakymu Nr. V3-9 „Dėl nurodymo skyrimo“ pritarta Lietuvos auditorių rūmų siūlymui – vadovaujantis Lietuvos Respublikos finansinių ataskaitų audito įstatymo 56 straipsnio 3 dalies 2 punktu, duoti auditoriui Robertui Kaliatkai nurodymą - papildomai kelti profesinę kvalifikaciją – iki 2018 m. gruodžio 15 d. išklausyti 8 auditoriaus kvalifikacijos kėlimo kursų valandas tarptautinių audito standartų tema bei apie nurodymo įvykdymą informuoti Kokybės kontrolės komitetą.
Tarnybos 2018 m. balandžio 11 d. direktoriaus įsakymu Nr. V3-8 ,,Dėl nurodymų skyrimo“ pritarta Lietuvos auditorių rūmų siūlymui – duoti audito įmonei UAB Raimda auditas nurodymą – iki 2018 m. birželio 15 d. parengti trūkumų ištaisymo planą, kuris užtikrintų, kad audito įmonė UAB Raimda auditas įdiegtų stebėsenos procesą, skirtą suteikti pakankamą užtikrinimą, kad politika ir procedūros, susijusios su kokybės kontrolės sistema, būtų tinkamos, pakankamos ir veiktų efektyviai ir įdiegtų politiką ir procedūras, pagal kurias būtų reikalaujama užtikrinti tinkamą dokumentavimą, kuris suteiktų įrodymų dėl kiekvieno kokybės kontrolės sistemos elemento veikimo, įgyvendinti priemonių plane numatytas priemones ir iki 2018 m. rugsėjo 14 d. informuoti Kokybės kontrolės komitetą a

19c9pie šio nurodymo įvykdymą bei pateikti ataskaitą apie 2018 metų stebėsenos proceso įvykdymą.

Tarnybos 2018 m. balandžio 11 d. direktoriaus įsakymu Nr. V3-8 ,,Dėl nurodymų skyrimo“ pritarta Lietuvos auditorių rūmų siūlymui – duoti auditorei Daivai Žumbakienei nurodymą – papildomai kelti profesinę kvalifikaciją – iki 2018 m. gruodžio 15 d. išklausyti 16 auditoriaus kvalifikacijos kėlimo kursų valandų tarptautinių audito standartų tema bei apie nurodymo įvykdymą informuoti Kokybės kontrolės komitetą.

Valstybinė darbo inspekcija informuoja: Kaune organizuojamas seminaras

Balandžio 25 d. 10-12 val. Valstybinės darbo inspekcijos Asmenų aptarnavimo ir teisės taikymo skyriaus vedėja Irina Janukevičienė, skyriaus vedėjo pavaduotoja Raminta Petrauskaitė-Banienė, vyriausioji specialistė Audronė Baršienė Kauno teritorinėje darbo biržoje (E. Ožeškienės g. 37, Kaunas) ves seminarą „Darbo tarybos: sudarymas, veikla, socialinis dialogas“.
Būtina išankstinė registracija, vietų skaičius ribotas.
Registruotis info@vdi.lt, iki balandžio 24 dienos.

Europos Komisija paskelbė viešąsias konsultacijas dėl akcininkų ilgalaikio dalyvavimo skatinimo

Ūkio ministerija kviečia verslo atstovus, investuotojus ir Lietuvos viešojo ir privataus sektoriaus institucijas Ū aktyviai dalyvauti Europos Komisijos (EK) paskelbtose viešosiose konsultacijose dėl Akcininkų teisių direktyvos, susijusios su akcininkų ilgalaikio dalyvavimo skatinimu, įgyvendinimo.

Dalis 2017 m. gegužės 17 d. priimtos Akcininkų teisių direktyvos nuostatų yra susiję su informacijos apie akcininkus ir jų turimas teises, ypač esant tarpininkų investavimo grandinėms, perdavimo palengvinimu. Be kita ko, Akcininkų teisių direktyvoje įtvirtinti įgaliojimai EK priimti įgyvendinamuosius teisės aktus, susijusius su akcininkų identifikavimu, informacijos perdavimu ir naudojimosi akcininkų teisėmis palengvinimu. Atsižvelgdama į tai EK parengė įgyvendinamųjų teisės aktų projektus, dėl kurių paskelbė viešąsias konsultacijas ir laukia suinteresuotų asmenų nuomonių ir pasiūlymų. EK konsultacijos vyks iki š. m. gegužės 9 dienos.
EK įgyvendinamaisiais teisės aktais siekiama užkirsti kelią skirtingam Akcininkų teisių direktyvos nuostatų įgyvendinimui, dėl kurio gali būti priimami nevienodi nacionaliniai standartai ir gali atsirasti papildoma našta tarpininkams. Bendrų duomenų ir pranešimų struktūrų naudojimas perduodant duomenis ir informaciją apie akcininkus turėtų leisti veiksmingai ir patikimai tvarkyti tarpininkų, bendrovių ir jų akcininkų tarpusavio sąveiką, taip užtikrinant veiksmingą Europos Sąjungos kapitalo rinkos veikimą.
Savo nuomonę pateikti ir daugiau informacijos apie šias viešąsias konsultacijas rasti galima internete adresu http://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/initiatives/ares-2018-1944240_en.
Ūkio ministerija prašo nuomonę dėl EK konsultacijų pateikusių asmenų taip pat atsiųsti ją elektroniniu paštu Vaida.Kumstiene@ukmin.lt.

FNTT tyrimas: stambi Kauno įmonė įtariama nelegalia prekyba mėsa- lenkiška kiauliena aprūpindavo turgavietes, mokesčių nemokėjo, vedė juodąją buhalteriją

Kauno rajone registruota įmonė, kurios oficiali metinė apyvarta siekia apie 20 mln. eurų, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, lenkiška kiaulienos skerdiena prekiavo šešėlyje, nelegalia mėsa aprūpindavo daugelį Kauno turgaviečių.

Tai įtaria Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), atlikusi kratas mėsa prekiaujančiose bendrovėse.
Kauno rajone veikianti įmonė kiaulienos skerdieną įsigydavo iš Europos Sąjungos valstybių ir dalį jos Lietuvoje parduodavo be apskaitos dokumentų. Aiškėja, kad bendrovė, siekdama išvengti mokesčių, klastojo įvairius buhalterinius dokumentus ir galbūt tvarkė dvigubą buhalteriją.
Nelegalia kiaulienos skerdiena įmonė aprūpindavo daugumą Kauno turgaviečių, taip pat asmenis, vykdančius individualią veiklą. Kiaulienos skerdieną be apskaitos dokumentų įsigydavo ir kai kurios Kauno rajone veikiančios įmonės, įtaria FNTT pareigūnai.
Kratų metu vienos įmonės vienos įmonės patalpose rasta neoficiali buhalterija, taip pat didelė grynųjų pinigų suma, kuri buvo slepiama krosnyje. Ši bendrovė – viena iš nelegalios skerdienos pirkėjų.
Bendradarbiaujant su Lenkijos policijos pareigūnais, kratos atliktos ir Lenkijoje, kiaulienos skerdieną tiekusioje įmonėje. Kratų metu paimti buhalterinės apskaitos juodraščiai, kompiuteriai, įvairios grynųjų pinigų sumos.
Plataus masto ikiteisminiame tyrime įtarimai šuo metu pareikšti dviem Lietuvos piliečiams, jie įtariami apgaulingu apskaitos tvarkymu, sukčiavimu, turto pasisavinimu.
„Įtariamųjų skaičius šiame tyrime plėsis, o tiksli biudžetui padaryta žala bus nustatyta atlikus bendrovių ūkinių finansinių veiklų tyrimus“, – sako tyrimui vadovaujantis prokuroras Donatas Puzinas.
FNTT Kauno apygardos valdyba tęsia dar kelis ikiteisminius tyrimus dėl dar kelių didelių bendrovių, galbūt nelegaliai prekiavusių mėsos skerdiena. Įmonės, realizuodamos didelius kiekius skerdienos, nuslėpdavo dalį pajamų, nemokėjo mokesčių.
„Lietuvoje kai kurios veikiančios stambios įmonės kartais rizikuoja ir užsiima neteisėta veikla, siekdamos išvengti ar sumažinti mokamus mokesčius. Tokiu atveju valstybė ne tik netenka mokėtino PVM: įmonių neteisėta veikla mažina sąžiningą konkurenciją, iškraipo rinką, skatina nelegalią prekybą mėsa turgavietėse“, – sako Rolandas Urbonas, FNTT Kauno apygardos valdybos viršininkas.
Vykdydama šį tyrimą FNTT bendradarbiauja su Kauno apskrities valstybine mokesčių inspekcija. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-asis baudžiamojo persekiojimo skyrius.

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2021 m. I ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2021 m. I ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2021-01-01
198.29 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2021-01-01
3.93 EUR ir 642 EUR