mpiktas rašė:
Pagal dabartinę kaip ir yra. Skambinau VMI klausiau, citavo jie ten man įstatymą. Bent jau tarp neleidžiamų atskaitymų jų nėra. Aš tai įtariu, kad leis atskaityti avansu sumokėtą VSD ir , tai tavo išlaidos, mažinančios apmokestinamąsias pajamas. Tada sekančiais metais kai teiki deklaraciją, paskaičiuoja 15 + 9 % nuo apmokestinamų pajamų ir 28,5 (pereinamu laikotarpiu 10 ir 20), nuo apmokestinamų pajamų minus 15% GPM. Nuo tų paskaičiuotų socialinių mokesčių atėmi avansą ir primoki jeigu gaunasi teigiamas skirtumas. Kadangi tai moki jau kitais mokestiniais metais, tai įeis į išlaidas jau tais mokestiniais metais.
Prie tokios tvarkos tada svarbu sumokėti tinkamai avanso, nes kuo daugiau to avanso tuo mažesni mokesčiai. Bet nereikia sumokėti per daug, kad nesigautų kad socialinių mokesčių permokėjai. Kiek tiksliai reikia sumokėti gali sužinoti išsprendęs lyčių sistemą, na arba klaidų ir bandymų metodu, žaidžiant su exceliu.
o aš visgi manau, kad paliks tokią tvarką kokia buvo, pasirodo mechanizmas tam sukurtas jau buvo jei mokėdavai 24proc GPM. nes su tais avansais slidus reikalas ypač ka nzn kiek uždirbisi. beto bent jau kalbant apie pajamas IDV avansai nėra įtraukiami į deklaraciją, kaži kaip su avansinėm išmokom?
Čia citata iš kitos temos:
[quote:590d284db2]Rainis 2008-10-28 12:26
Tiesi rašė:icon_rolleyes.gif Gal būtų galima gauti įstatymo nuorodą, kur taip parašyta?
Rainis rašė:
Individualią veiklą vykdantys asmenys savo apskaitą tvarko supaprastintu, ne kaupimo būdu, todėl į išlaidas traukiamos tik faktiškai sumokėtos sumos. Jei norite pasididinti jau šių metų išlaidas, mokėkite kas mėnesį.
Nežinau nuorodos, bet tikrai žinau, kad yra tokia praktika: tiek Sodros, tiek