Na jūs kolegos ir duodat. Iš temos apie individualią veiklą išvystėt diskusiją apie ofšorines kompanijas
Mintak rašė:
Visiems IND zymiai labiau apsimoka isikurti UAB'a. Isidarbinus 0.5 etato ir gaunant puse minimumo nebus daug mokesciu, o po metu, kai jau ateis laikas issigryninti pinigus - dividendus, jie kainuos 39% - 13% pajamu mokestis (jeigu UAB'e ne daugiau 10 zm. ir apyvarta mazesne nei 0.5 mln.), 20% GPM ir 6% sveikatos mokestis........
Ka manot?
Individuali veikla buvo bene paprasčiausia versliuko organizavimo forma, kurios pagalba buvo galima legaliai užsidirbti papildomų pinigų prie pagrindinio darbo užmokesčio. Paprastai tariant, susiorganizuoti chaltūrą ir gautų pinigų nenuslėpti, o deklaruoti ir sumokėti mokesčius.
Jos patrauklumas ir buvo paprastume - gauni papildomas pajamas, vieną kartą metuose deklaruoju, sumoki 15% nuo visų pajamų, dar jei didesnės pajamos Sodrai atsegi virš 3k lt ir laisvas (ai nu vėl ta sodra, dėl vienos sumokėtos sumos kas ketvirtį jai reikia teikt trijų puslapių deklaraciją, kurios užpildyti praktiškai neįmanoma:)
Net jei atskaičius sąnaudas (su 24% tarifu) gaudavosi kiek mažesnėmokesčių suma, tai nelabai apsimokėdavo jų atskaitinėt, nes tada jau prasideda daug sudėtingesnė buhalterija.
Kaip Kubilius įvykdė savo rinkiminę programą ir supaprastino apskaitą?
O supaprastino taip, kad dabar kiekvienas vykdantis IDV turi vesti pilną buhalteriją, taikyt kaupimo principą, skaičiuot leidžiamus/neleidžiamus atskaitymus ir t.t.
Tai aš vėl grįžtu prie kolegos klausimo "Ką manot?". Manu, kad įsteigus UAB atsiranda tas sukruštas popierizmas, kurio buvo galima išvengti iki šiol vykdant IDV. Ir šiaip keista, kai valstybė priverčia savarankiškai dirbantį žmogų steigti kažkokią sudėtingą struktūrą vien dėl palankesnių apsmokestinimo sąlygų.