virbuh rašė:
As-esu-Ji rašė:
1. Kaip vadovė (ne MB narė) pagal paslaugų sutartį VSD mokėti neprivalau (bent jau iki 2015 m), nebent norėsiu draustis savarankiškai ligos.pensijos ar motinystės atveju. Tačiau, jeigu būčiau narė, tuomet kaip Jūs ir minėjot, kad VSD mokėčiau, išsiėmusi su darbo santykiais susijusius pinigėlius. MB vadovas pagal civ. sutartį - 15 GPM % .
Dar keli klausimukai:
2.Realiai priimtiniausia forma, kai steigiama MB su vienaasmeniu valdymo organu - vadovu, nes tuomet MB ž vadovą privalės sumokėti 15 proc. GPM, o pats vadovas - PSD (90lt)?
3.Ar paslaugų sutartyje galima numatyti vadovo algą 100 lt (nėra privalomas minimumas, kaip to reikalauja UAB)?
1.BET, jei nesat narė, tik vadovė tada su darbo santykiais imti sumų negalit. Tik civ sutartis. Įmonė už jus tada nieko nemoka.
2.Kai vadovas
kartu ir MB narys. Su juo sudaroma kaip su vadovu civ sutartis.
GPM susimoka pats metams pasibaigus, nuo sutarties sumos. PSD kaip už nary sumoka Įmonė. MB narys(esantis net ir vadovu) gali imti 02 kodu algas, išsiimti pelną.
3. Galima
1. III. Mažosios bendrijos vadovo pagal paslaugų sutartį mokami mokesčiai.
Mažosios bendrijos vadovo (nuolatinio Lietuvos gyventojo) [u]nesančio mažosios bendrijos nariu pagal paslaugų sutartį gaunamas atlygis pagal pajamų mokesčio mokėjimo tvarką priskiriamas A klasės pajamoms, nuo kurių mažoji bendrija privalo apskaičiuoti, išskaičiuoti ir Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (GPMĮ) 23 str. nustatytais terminais sumokėti 15 proc. pajamų mokestį.
Dirbant pagal civ.sutartį ir nesant nariu, įmonė ne nieko nesumoka, o privalo sumokėti apie 15 proc. GPM.
Šiek tiek patarkite, kuris var, yra geresnis:
1) MB yra tik vadovas (ne narys), dirbantis pagal civ.sutartį. Išsimokant atlyginimą turi būti sumokamas tik 15 prc. pajamų mokesčio.
2) MB vadovas kartu yra ir MB narys. Juk tada, norint išsimokėti pinigus, susijusius su darbo santykiais, reiks mokėti PSD, VSD ir GMP.
Ar teisingai suprantu?