Tax.lt narys Tomasa

Tax.lt narys nuo
2021-06-14
Tomasa
forume parašė 9 žinučių

Tomasa naujausios žinutės:

2022-01-21 04:58 PVM » Individuali veikla, tapima PVM mokėtoju » #1433941

Karolis rašė:


Laba diena,
Noriu paklausti, kuris variantas protingesnis ar dirbti su IV pagal pažymą ir tapti PVM mokėtoju, ar geriau atsidarytį IĮ ? Darbas vyksta su automobilių prekyba. Žinau, kad tapus PVM mokėtoju (peržengus 45tūkst. eur. ribą per slenkančiuosius metus) reikia kiekvieną mėnesį pateikti VMI atsiskaitymus. Kaip suprantu, be buhalterės pagalbos nei žingsnio tapus PVM mokėtoju. Dirbant su Individualia Įmone atsiranda daugiau įsipareigojimų. Gal kas nors turi konkrečiai patirties šioje srityje ir galėtų patarti, ką pasirinkti ? Ačiū už pagalbą !Nejuokauk. mesk lauk ta IV. Visiskai neapsimokanti veiklos forma ir steik UAB. UAB'e mokesi 5% pajamu mokesti (iki tam tikros pajamu sumos aisku). Su IV jau nuo 30k eur, jei geai pamenu moki 15% GPM. Ka jau kalbeti apie VSD, PSD. Su IV daug sudetingiau islaidas itraukti ir tt.

Arba gali daryti kaip as, tureti ir IV ir UAB'a. Taip ant IV gaunamas lesas gali iskart naudoti savo privaciame gyvenime, poreikiams, o UAB'as naudojamas verslui.
Ant UAB'o daug lengviau [ir daugiau ko] nurasineti islaidas. Buhalterija ne kiek nesudetingesne nei su IV. Prisideda tik darbuotojo [direktoriaus] popierizmas, o tai vos kelios formos. O direktorius yaptingas darbuotojas ir jis gali dirbti diena ankti ir savaitgali... nera tokio griezto regulaivimo darbo laikui, kaip kitiems darbuotojams, tad galesi dirbti ir nakti, jei noresi :)
O PSD mokesi tik nuo diriko algos-kuri zinoma bus minimumas, o ne nuo apmokestintu pajamu [kurios dazniausiai yra 60% pajamu], kaip kad yra su IV.
Tad tikrai, nepermokek mokesciu, UAB'a juk ir sukure valdzios sukciai-kad isvengti mokesciu.
2021-06-22 17:11 Bendra » UAB be darbuotojų. Akcininkas dirba už dividendus » #1431884

holdingas rašė:


"Jeigu vienintelis bendrovės akcininkas yra vadovas, su juo privalo būti sudaryta darbo sutartis." Ar užmatei žodį "privalo"?
O kuris straipsnis baudziamajame kodekse kuriame nors nurodo bauda ar atsakomybe uz tai jei sis punktas nebus igyvendintas? :) ZMones privaletu ir nevogti bet vagia. Uz tai yra baudos ir atsakomybe. Aisku galetu kazkas sakyti juk cia gaunasi kad nelegaliai dirba zmogus imoneje, gal ir tia, bet tas zmogus yra vienintelis imones savininkas, tad jo snatykiai visai kitokie su imone. Netgi darbo kodeksas ta patvirtina leisdamas vadovui dirbti virsvalandzius, iseiginiu dienom neatlygintinai.
2021-06-22 13:41 Bendra » UAB be darbuotojų. Akcininkas dirba už dividendus » #1431879
Gavau ats is VMI, idomiausia fraze yra zodis NUOMONE. Vadinasi net VMI nedrista to vadinti kaip privalomu dalyku. ZInoma neaisku kiek VMI cia kmpetetinga, bet krieptis i Darbo inspekcija butu kvaila tokiu klausimu, nes jie saliski ir visada teigs kad reikia tureti sutartys ir pan.
Visiem kurie cia visdar ne i tema raso ir peza nesamones - juk as jau parasiau. Kad UAB'as gali daryti veikla be darbuotoju pazystu ne viena toki! Ko jus gincijates su faktu? As juk neteigiu, kad taip normalu ir tt. as tik sakau, kad tai realyeje vyksta ir baudu tokios imones negauna. Zinoma snekam apie mazas imones.


rašė:


Gerbiamas Tomai,

Jeigu vienintelis bendrovės akcininkas yra vadovas, su juo privalo būti sudaryta darbo sutartis.

Ši nuomonė grindžiama šiomis nuostatomis:

Įmonių, kurių teisinė forma yra akcinė bendrovė ir uždaroji akcinė bendrovė, steigimą, valdymą, veiklą, akcininkų teises ir pareigas ir kt. reglamentuoja Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymas (toliau – ABĮ).

ABĮ 37 straipsnyje nurodyta, kad bendrovės vadovas yra vienasmenis bendrovės valdymo organas, su kuriuo sudaroma darbo sutartis. Pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 101 straipsnio nuostatas, su juridinio asmens vienasmeniu valdymo organu – fiziniu asmeniu, dirbančiu atlygintinai, privalo būti sudaryta darbo sutartis, (išskyrus mažųjų bendrijų ir individualiųjų įmonių vadovus) ir pagal šio kodekso 42 straipsnio 2 dalį apie darbo sutarties sudarymą ir darbuotojo priėmimą į darbą nustatyta tvarka privaloma pranešti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritoriniam skyriui mažiausiai prieš vieną darbo dieną iki numatytos darbo pradžios.

Pažymime, kad, vadovaujantis Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 26 straipsnio 1 dalies 1 punktu, mokesčių administratorius pagal savo kompetenciją teikia mokesčių mokėtojams konsultacijas tik mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo, mokėjimo ar kitų mokestinių procedūrų, mokesčių teisės aktų nuostatų paaiškinimo klausimais.

Informacija apie įmonių mokamus mokesčius, jų deklaravimą ir sumokėjimą pateikta Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) interneto svetainėje adresu: www.vmi.lt > Steigiu įmonę.

Dėkojame, kad kreipiatės.

2021-06-16 10:52 Bendra » UAB be darbuotojų. Akcininkas dirba už dividendus » #1431801

igu rašė:


Pakalbėkit su VDI apie nelegalų darbą ir nebekils klausimų dėl darbo sutarties sudarymo.
Tarp vienintelio imones savininko ir imones NEIMANOMAS toks terminas, kaip nelegalus darbas, nes imone ir yra tas savininkas. Savininkas VISADA dirbs daugiau nei parasyta, pasakyta ir tt. Imones savininko NEIMANOMA pyktavaliskai isnaudoti imones labui, nes tai jo imone ir jo sprendimai.

Kaip supratau cia atasakineja zmone skurie neturi realios praktikos su situacija, o tik myzcioja i kelnes del visko. Tokiu prisiskaites ir as pradejau myzcioti, o reikejo daryti kaip visi kiti daro - daryti savo ir tiek :) Jei kas blogai- VMI, darbo isnpekcija ir visos kitos-informuotu. Lietuvoje baudos anekdotines ir VISADA apsimoka daryti kaip nori ir poto galbut susimoketi bauda, jei tokia isvys gautum. Siuo atveju net baudos negresia.
2021-06-15 14:37 Bendra » UAB be darbuotojų. Akcininkas dirba už dividendus » #1431779

Valenta1 rašė:


Registruojat įmonė, gaunat iš Sodros draudėjo kodą, tada galit samdyti darbuotojus. Tada ir sudaroma Darbo sutartis su vadovu. Jei vienintelis akcininkas ir yra vadovas sudaro sutartį pats su savim.
Akcininkas iš įmonės gali gauti tik dividendus iš pelno, kad būtų pelnas, jį kažkas turi uždirbti. Akcininkas savo UAB-e be darbo sutarties dirbti negali.

Norit dirbti savarankiškai ir gyventi vien iš pelno, atidarot IĮ ar MB.
Kaip gyvuoja jūsų pažįstami UAB-ai nekomentuosiu, yra žmonių kurie gatvė per raudoną šviesa pereina ir nieko gyviSantykiai akcininko ir imones nera darbo santykiais gristi. Akcininkui uab'as yra daugiau nei siaip imone. Tai jo 'vaikas'. Visi akcininkai gali be darbo sutarties kazkaip itakoti imones pajamas. Prisideti savo protu ir veiksmais prie jos geroves.

Aciu. Kiek susidare nuomone, tai kaip tokio OFICIALAUS budo nera, taciau del mazo dydzio imones, bei nebuvimo nusikaltimo-tokios veiklos kaip mano aprasyta imanoma ir nera baudziama. Nera istatymo kur butu nurodyta, kad imone be darbuotoju negali vikdyti veiklos. Vadinasi niekam nera nusizengiama.


Valenta1 rašė:


Registruojat įmonė, gaunat iš Sodros draudėjo kodą, tada galit samdyti darbuotojus. Tada ir sudaroma Darbo sutartis su vadovu.Pirma reikia isteigti, kad gautum, vadinasi jau buna vadovas [Organuose nusirodo steigimo metu] ir be DS.
2021-06-15 13:01 Bendra » UAB be darbuotojų. Akcininkas dirba už dividendus » #1431777

Valenta1 rašė:


Akcinių bendrovių įstatymas
37 str. Bendrovės vadovas
4. Su bendrovės vadovu sudaroma darbo sutartis.Bendroves vadovu tampama regsitruojant UAB'a, pasirasyti sutartis tuo momentu nera galimybes, ne snera nei uab'o nei akcininku, ne simones dar nera. vadinasi vadovu tampama be sutarties darbo. Taipogi KAZKAS tai turi buti vadovu, kad galetu idarbinti pvz direktoriu. Vadinasi vadovu tampama BE sutarties.
2. Nenurodyta, kiek laiko imone gali ieskoti direktoriaus. O kol tai vyksta - vikdyti veikla.

PS. dekui kad idejote straipsniu numerius, iskart kitas vaizdas, nei tik zodziai.
2021-06-15 12:59 Bendra » UAB be darbuotojų. Akcininkas dirba už dividendus » #1431776
PS daznai sita issirieskima matau- "tai kas veikla vykdo jei dabruotoju nera". O vat ne vienas zmogus neparase, ne sykio pagal kuri straipsni parasyta, kad imone be darbuotoju negali vykdyti veiklos ir gauti pelna. Ka jei imone nusipirkusi kalna akciju? Niekam dirbti nereikia kad gauti pajamu is akciju, pvz dividendai ikrenta nuo akciju.
Ar taip iseina, akd jei nupirkai akcijas kokio GOOGLE, APPLE, ir kalna dividendus mokanciu akciju ir tuo metu neduok diev buvo darbuotoju, o dabar nebus-tai reikia parduoti visas akcijas? :D Nes juk akcijos nepriskiriamos prie aitvaru tikriausiai :D
2021-06-15 12:13 Bendra » UAB be darbuotojų. Akcininkas dirba už dividendus » #1431774

lllaima rašė:


Čia atsakymai- "betkokie" anot jūsų...tai ko tikitės ???
UAB be darbuotojų vykdo veiklą??? Čia tipo aitvarai neša pelną iš kurio jūs ruošiatės mokėti dividendus smile
Žodiniai susitarimai - niekiniai. Darbo sutartis sudaroma raštiškai. Jei akcininkas, tai dar nereiškia, kad vadovas.
Pradėkit skaityt ĮSTATYMUS.Siulau pradeti skaityti ka kiti raso. Eiline mediku ir buhalteriu beda-mazai skaito-daug reiskiasi. Vadovas nes registruojant UAB'a privaloma nurodyti vadova! Tas vadovas bunas vienas is akcininku, kadangi akcininkas vienintelis-tai ir pasirinkimo didelio nera. Taigi AUTOMATISKAI vadovas, nes regsitruojant nurodytas kaip vadovas.

2. UAB'a ikuria AKCININKAI. Akcininkai irgi gali kurti pelna imonei. Aitvaru nereikia.

3. Zodiniai susitarimai NERA niekiniai. Siulau pradeti skaityti istatymus.

4. Kai rasau akd atsakymai betkokie-tai vat tokius ir turiu omeny. Zmones nesusidurusius su tuom ir besireiskiancius ne i tema ir klaidinancius kitus.ZInau minimum 5 UAB'us kurie taip dirba ir jau bent 5 metus. VMI neklausineja ju ar aitvarai sunese pajamas. Sodra aiskiai irgi pasake Lietuvoje daug imoniu kuriose nera darbuotoju. Matyt aitvarus idarbino.
2021-06-14 21:55 Bendra » UAB be darbuotojų. Akcininkas dirba už dividendus » #1431770
Sveiki, skaiciau cia daugybe temu, bet atsakymai, kaip visada-betkokie. As zinau viena fakta - imanoma tureti uab, vikdyti veikla ir netureti ne vieno darbuotojo. Sita as tikrai zinau. ZInoma sneku apie mazus UAB'us, iki PVM moketojo lygio.
Tai vat mane domina su tuo susidurusiu zmoniu zinios. Ar tai DRAUDZIAMA kad esi UAB'e vienintelis akcininkas, tad automatiskai esi ir vadovas. Vadovas sudaro zodini susitarima su akcininku (pats su savimi) jog akcininkas naudos savo gabumus kurdamas verte imonei, siuo atveju tarkime fotografijas retusuos photoshopu, imones veikla tarkime kazkas tokio. Akcininkas kaipa tlygi gaus dividendus kadanors, kai imone tures is ko moketi.
Kas sioje schemoje draudziama? Kiek zinau viskas yra legalu. Bet idomu kitu zmoniu, SUSIDURUSIU su tuom informacija. Paistalai, kad uab'e turi buti idarbintas direktorius-neidomus. Vadovas imones gali ieksoti direktoriaus akd ir 3metus, nes visi kandidatai lievi, o bet ko nesamdysi. :)

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2022 m. I ketv. 0.03 %
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2022 m. I ketv. 0.01 %
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2022-01-01
215.09 €
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2022-01-01
4.47 € / 730 €

Įmonių finansinių ataskaitų duomenys

Balansai, Pelno (nuostolių) ataskaitos, Sodra
Pavadinimas FA Sodra
MF ekspertas, MB - -
Vilniaus lopšelis-darželis Vaidilutė
Rinktinės g. 29, Vilniaus m., Vilniaus m. sav. 09203
- 2018 - 2022
A. Kuznecovo įmonė "Rometas" - -
Valerita, UAB
Apolinaro Juozo Povilaičio g. 3-72, Vilniaus m., Vilniaus m. sav. 04335
2015 - 2020 2018 - 2022
Anna & Vincas, UAB
Vėjų g. 1, Palangos m., Palangos m. sav. 00146
2015 - 2015 -
Asociacija Laimingas raitas
Žirgų g. 2, Klausgalvų k., Imbarės sen., Kretingos r. sav. 97310
2019 - 2020 -
726-oji daugiabučio namo savininkų bendrija - -
Eldanus, UAB
Kalno g. 3, Asavos k., Liubavo sen., Kalvarijos sav. 69285
- 2019 - 2022
Europos verslo fondas, MB
Šeškinės Sodų g. 59-1, Vilniaus m., Vilniaus m. sav. 08343
2019 - 2020 -
IĮ PROJEKTAI LT - -
Daugiabučio namo savininkų bendrija DRAUGYSTĖ
Taikos pr. 75, Klaipėdos m., Klaipėdos m. sav. 94114
- 2018 - 2022
Maistas Tau, MB
A. Vivulskio g. 31-32, Vilniaus m., Vilniaus m. sav. 03114
2015 - 2018 2018 - 2021
Šalčininkų Šv. Apaštalo Petro parapija - -
194-oji butų savininkų bendrija
V. Krėvės pr. 115A, Kauno m., Kauno m. sav. 50376
- 2018 - 2022
Romexbus, MB
Topolių g. 16, Nemėžio k., Nemėžio sen., Vilniaus r. sav. 13262
2015 - 2016 2018 - 2022