Tax.lt narys debetaskreditasss

D
Tax.lt narys nuo
2024-02-09
debetaskreditasss
forume parašė 5 žinučių

Naujausios žinutės:

2024-02-09 15:19 Gyventojų pajamų mokestis » GPM išskaičiavimas ir NPD taikymas » #1440341

Gita1 rašė:
Man labiau patinka permoka, kuri susidengia ateinantį mėnesį, nei skola, kuri pakaupia delspinigių :)

Ir man todėl ir manau jog apsidrausiu ir primokėsiu GPM daugiau o tada jau perskaičiavus kas kuriam mėnesiui priklauso bus viskas aiškiau žymiai. Labai dėkinga Jums jog pagelbėjote. Gražaus jums artėjančio savaitgalio :)
2024-02-09 14:15 Gyventojų pajamų mokestis » GPM išskaičiavimas ir NPD taikymas » #1440339

Gita1 rašė:
Jei gerai prisimenu, tai NPD galima per metus pritaikyti 12, tad yra leidžiama mokant pinigus vasario mėnesį už vasarį ir kovą taikyti 2 NPD. Aš greičiausiai paskaičiavusi būčiau koks npd priklausytų kovo mėnesiui sudėjus atostoginius ir algą ir tik tą dalį pritaikiusi vasario mokėjimams.. Dabar gi yra kaip yra.. perskaičiuosit vasarį ir matysit ar išeina ten koks npd taikyti..tada ir galvosit kaip suktis.. Darbuotojui po biuletenio jums pritaikius NPD už vasarį vis vien teks grąžinti dalį gpm, tai gal jam geriau būtų dabar mažiau gauti, o paskui susigrąžinti, bet pasižiūrėkit pradžioj kaip ten Jums viskas susidėlios, kai užbaigs biuletenį...


Esu labai jums dėkinga, jau aiškiau viskas. Tuomet gal geriau man GPM kai mokėsiu 02.15 būtų tiesiog sumokėti dar GPM tiek kiek gaunasi jei nepratęstų nedarbingumo, nes vistiek perskaičiavau tai jei nepratęstų nedarbingumo gaunasi jog už kovą per mažai GPM bus tiek kiek atskaičiau išmokėjusi, gaunasi. GPM galėčiau kad ir daugiau šiek tiek sumokėti ir tuomet 02.21 jau žinočiau kiek bus nedarbingumo tiksliai ir svarbu tuomet darbuotojas neliktų skolingas GPM, o įmonei ta permoka juk susidengtų ir tiek. Nes jei dabar paliksiu kaip yra gausis jog per mažai GPM būsiu sumokėjusi vis tiek. Ką manote ar nieko tokio jei sumokėčiau šiek tiek daugiau GPM į priekį?
2024-02-09 13:02 Gyventojų pajamų mokestis » GPM išskaičiavimas ir NPD taikymas » #1440337

Gita1 rašė:
Pirmiausia nepanikuokit ir palaukit 02.21 d. Nėra prasmės skaičiuoti, o paskui vėl perskaičiuoti. Kartais neskubant smegenys atsileidžia ir atsakymai patys ateina.. :)

GPM'as sumokamas, kai pervedami pinigai darbuotojui, tai jau pervedėt viską, tai GPM irgi turėjo būti sumokėtas, išskaičius iš visos sumokėtos sumos (ne tik nuo vasario).

Priskaitymas keisis bet kuriuo atveju. Viską perskaičiavę matysit kiek skoloj darbuotojui (ar jis jums). Žiniaraštyje bus permoka. Sodrai deklaruosis faktas tik už vasario priskaitymus. O VMI išmokėtos sumos.

Dėl NPD, tai pas mane tik 1 toks darbuotojas per kelias įstaigas, tad praktikos neturiu didelės, bet sakyčiau, kad jeigu nenori paskui grąžinti vmi GPM, tai už vasarį parašo lai prašymą įstaigoje npd netaikyti visai.


Taip jūs teisi su panika nieko ir nesigalvoja, o kai nesigalvoja ir panika ima. Tiesiog tuomet kai pervedžiau už atostoginius blogai suskaičiavau GPM tada, nes aš 02.02 pervedžiau atostoginius visus ir pritaikiauNPD atskirai 02 ir 03 mėnesiui ir tuomet man gavosi GPM tik 02 mėn atskaitoms o 03mėn atostoginiai mažesni už 03mėn NPD todėl pritaikius NPD , GPM už 03 mėn. gavosi 0. Tada reikėtų perskaičiuoti GPM už 02 : DU + ligos išmoka 2d.d.+ visi atostoginiai kiek išmokėjau ir už vasarį ir už kovą ir nuo jų skaičiuoti GPM netaikius iš vis NPD? nes suma pervesta už 34d.d nemaža.
2024-02-09 11:16 Gyventojų pajamų mokestis » GPM išskaičiavimas ir NPD taikymas » #1440335

Gita1 rašė:
Aš tai sakyčiau, kad vasario 29 dieną perskaičiuojat viską pagal faktą, nes SAM reikia rodyti normalius priskaitymus, t.y. darbo užmokestis, atostogos, nedarbingumas, ir gal būt atostogos.


Ačiū jums labai. O ką reikėtų tuomet daryti su išmokėta suma už atostoginius? nes GPM aš buvau pritaikiusi pagal mėnesius 02 ir 03 atskirai o perskaičiavus pagal faktą tai jei nedarbingumas neprasitęs tai tada atostogos eis per 3 mėn. 02 ir 03 ir 04 mėn. ir tada gaunasi pilnas kovo mėnesis atostogų o kai išmokėjau atostoginius GPM atskaičiau tik už 02 mėn ir 03 bučiau atskaičiusi GPM kai skaičiuočiau algą už 03 mėn.... Reikėtų GPM perskaičiuoti ir gal daugiau jo sumokėti tuomet net ir nežinant kiek darbuotojui bus nedarbingumas? nes nenoriu jog nedamoka gautusi GPM poto.
2024-02-09 10:13 Gyventojų pajamų mokestis » GPM išskaičiavimas ir NPD taikymas » #1440333
Laba diena,
Nežinau ar geroje temoje rašau, tai iš anksto atsiprašau bet reikėtų patarimo. Darbuotojas išėjo atostogų 34 d.d. atostogos turėjo tęstis 02.05-03.25. Atostoginiai išmokėti 02.02. Iš išmokėtų atostoginių pritaikiau atskirai NPD 02 ir 03 ir gautas GPM atimtas. Tačiau darbuotojas gavo nedarbingumą 02.05-02.20 ir nėra aišku ar nedarbingumas nebus pratęstas. Atostogas po nedarbingumo darbuotojas norėtų prasitęsti. Norėčiau paklausti kaip šiuo atveju ar reikia perskaičiuoti atostoginius? nes perskaičiavus keičiasi ir GPM nes už kovo mėnesį išmokant atostoginius jo neatskaičiavau kadangi kovo mėn. priskaičiuoti atostoginiai mažesni už NPD.

Pirmą kartą susiduriu su šiuo atveju todėl būsiu labai dėkingą už pagalbą.
Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis
Tax.lt © 2002 - 2024, admin@tax.lt, Reklama tax.lt

Buhalterinės apskaitos sistema internete smulkiam ir vidutiniam verslui