kapceviciene rašė: Tiek anksčiau -tiek dadar jei apskaita vykdoma pinigų apskaitos principų apmokėtos sumos iškart traukiamos į sąnaudas ,o kaupimo principu tik gavus sąskaitą traukiam į sąnaudas ,o ilgalaikio turto nusidėvėjimas į sąnaudas traukiamas apskaitą vedant kaupimo principu.
Matau tam tikrą prieštaravimą.
Aš įsivaizduoju taip
Kasinės išlaidos - tai išlaidos apskaitomos pinigų principu paremta apskaita (t.y. išėjo pinigai padidėjo ir kas. išlaidos). Na plius sugrupuotos pagal išlaidų straipsnius
Faktinės išlaidos - tai išlaidos apskaitomos kaupimo principu paremta apskaita (t.y. išlaidos yra kaupiamos nepriklausomai nuo pinigų judėjimo. pvz.: atostoginių kaupimai, ilg. turto nusidėvėjimas (amortizacija) ir tt...).
Bet čia biudžetininkų apskaitoje iškyla prieštaravimas.
Juk grynai teoriškai vedant kaupimo principu paremta apskaita išlaidas ilgalaikiam turtui mes negalime sumesti į sanaudas per vieną mėnesį, bet turime mėtyti per visą jo dėvėjimosi laikotarpį.
o Vat biudžetininkai išlaidas deda į faktines išlaidas visą sumą iš karto gavę faktūrą. (ir netgi išlaidų straipsnio tokio kaip nusidėvėjimas nėra, o yra tik IT įsigijimas)
Pamaniau kad po apskaitos reformos t.y. perėjimo prie kaupimo principu paremto apskaitos vedimo, faktinėse išlaidose nuo šiol bus kaupiamos IT nusidėvėjimo išlaidos taip kaip tai daro paprasti uabininkai (grynai kaups tas išlaidas bet ne paims bac ir imes i sanaudas iš karto)
Ar visgi taip nebus? Ar ir toliau gavę sąskaitą biudžetinkai sunaudos turtą iš karto o ne palaipsniui per daugel metų. ir formoje Nr.2 rodys visą per tą laikotarpį gautą turtą BET NE to turto nudėvėjimą.