Tax.lt narys kambuz

K
Tax.lt narys nuo
2007-01-18
kambuz
forume parašė 11 žinučių

Naujausios žinutės:

2013-02-12 10:05 Įvairūs » Kiek turiu gauti i rankas.????? » #1131742
ISTRINKIT IR SITA TEMA,,, smile smile smile smile smile smile smile smile
2008-02-06 19:48 Įvairūs » Poilsis per budejima 24 valandas.!??? » #486771
Budejimas 24 valandos.....Ar zmogus turi teise pailseti ,(paguleti,bet nemegoti),,ar turi but irengtas poilsio kambaris.??? P.S;- budi du apsaugos darbotojai,privacioje firmoje saugo objekta.
2007-01-19 15:04 Darbo teisė » Atleidimas is darbo del nedarbingumo.?????? » #361166

prosas rašė:

volgadon rašė: O 90kal dienų invalidams tęsiamas biuletenis.Nes už daugiau neapmoka.


Na, biuletenis gal ir bus tęsiamas.
Jei žmogus dar serga, tai reiškia serga.
Gal tik sodra nemokės daugiau kaip už 90 dienų.

Be to, šitos 90 apmpkėjimo dienų taikomos tik tada, kai žmogus
gauna invalidumo pensiją.
O kažin, ar visi invalidai gauna tą pensiją.
Jei negauna - tada kaip ir neinvalidas.
Viska suprantu....aciu uz informaciaj,...bet atsdakikit man paprasta lietuviu kalab.Ar po 90 dienu nedarbingumo..mane kaip invalida darbdavis gali atleisti is darbo.???????????
2007-01-19 15:02 Darbo teisė » Atleidimas is darbo del nedarbingumo.?????? » #361162

prosas rašė: Aš taip suprantu.
Invalidumas yra invalidumas.
O nedarbingumas yra kitas reikalas.
Jei žmogus turi invalidumą, tai ir dirba taip, kaip jis gali.
Kažko gal negali. Kažką gali, bet daktarai neleidžia.
Tokiems darbams darbdavys jo neturėtų priimti.
Bet tai čia žmogus dirba.
O kai yra nedarbingumo pažymėjimas,
tai žmogus nedirba visai.
Va tada ir žiūrima, kiek jis serga.
Kaip rašiau anksčiau, jei tai yra ne dėl sužalojimo darbe,
ir jei tai yra ne dėl profesinės ligos,
tai, aš suprantu, gali atleisti po 120 dienų, sirgtų iš eilės.
Arba jei buvo sirgta su pertrauka, tai kai per metus prisirinks 140 dienų.
Manau, iškart po to darbdavys gali nutraukti sutartį.
Įspėjimai čia lyg nenumatyti.
Viska suprantu....aciu uz informaciaj,...bet atsdakikit man paprasta lietuviu kalab.Ar po 90 dienu nedarbingumo..mane kaip invalida darbdavis gali atleisti is darbo.???????????
2007-01-19 15:02 Darbo teisė » Atleidimas is darbo del nedarbingumo.?????? » #361161

volgadon rašė: Pašalpos mokėjimo laikotarpiai

1. Ligos ar traumos atveju – iki darbingumo atgavimo arba kol bus pripažintas invalidumas.
2. Užkrečiamų ligų protrūkių ir epidemijų metu:
- šių ligų židiniuose nustačius karantino režimą – visą nušalinimo nuo darbo laikotarpį iki karantino atšaukimo;
- asmenį nušalinus nuo darbo kaip užkrečiamos ligos sukėlėjo nešiotoją (jeigu negalima perkelti į kitą darbą) - iki darbingumo atgavimo arba kol bus pripažintas invalidumas.
3. Vaikų įstaigoje nustačius infekcijų plitimą ribojantį režimą ir dėl to atsiradus būtinybei prižiūrėti vaiką – ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų.
4. Gydantis proteziniame ir/ar ortopediniame stacionare – už visą jame būtą (įskaitant vykimo į stacionarą ir atgal) laiką.
5. Slaugant sergantį šeimos narį:
- ne ilgiau kaip 7 kalendorines dienas;
- vaiką iki 14 metų – ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų;
- slaugant stacionare sergantį bet kuria liga vaiką iki 7 metų, taip pat slaugant stacionare ir vaikų reabilitacijos įstaigoje vaiką iki 16 metų, sergantį sunkiomis ligomis, kurių sąrašą tvirtina Sveikatos apsaugos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, jei vaikai slaugomi stacionare – už visą slaugymo laiką, bet ne ilgiau kaip 120 dienų per kalendorinius metus;
6. Invalidams, turintiems draudžiamųjų pajamų ir gaunantiems valstybinio socialinio draudimo invalidumo pensiją – ne ilgiau kaip 90 kalendorinių dienų per kalendorinius metus;
7. Savanoriškai gydantis stacionare nuo alkoholizmo, narkomanijos, toksikomanijos - ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų vieną kartą per kalendorinius metus.[b][/b]
Viska suprantu....aciu uz informaciaj,...bet atsdakikit man paprasta lietuviu kalab.Ar po 90 dienu nedarbingumo..mane kaip invalida darbdavis gali atleisti is darbo.???????????
2007-01-19 15:01 Darbo teisė » Atleidimas is darbo del nedarbingumo.?????? » #361160

volgadon rašė: 130 straipsnis. Įspėjimas apie darbo sutarties nutraukimą

1. Darbdavys turi teisę nutraukti darbo sutartį raštu pasirašytinai įspėjęs darbuotoją prieš du mėnesius. Darbuotojai, nurodyti šio Kodekso 129 straipsnio 4 dalyje, apie atleidimą iš darbo turi būti įspėti ne vėliau kaip prieš keturis mėnesius.

2. Įspėjime apie darbo sutarties nutraukimą turi būti nurodyta:

1) atleidimo iš darbo priežastis ir aplinkybės, kuriomis motyvuojamas darbo sutarties nutraukimas;

2) atleidimo iš darbo data;

3) atsiskaitymo su atleidžiamu darbuotoju tvarka.

3. Per įspėjimo laikotarpį darbdavys turi duoti darbuotojui laisvo nuo darbo laiko naujo darbo paieškoms. Šio laiko trukmė negali būti mažesnė negu dešimt procentų darbo laiko normos, tenkančios darbuotojui per įspėjimo terminą. Laisvas nuo darbo laikas suteikiamas darbuotojo ir darbdavio sutarta tvarka. Už šį laiką darbuotojui paliekamas jo vidutinis darbo užmokestis.

4. Kai darbuotojus numatoma atleisti iš darbo dėl ekonominių ar technologinių priežasčių, taip pat dėl darbovietės struktūrinių pertvarkymų, darbdavys, prieš įteikdamas įspėjimus apie darbo sutarties nutraukimą, turi surengti konsultacijas su darbuotojų atstovais (Kodekso 19 straipsnis), kad būtų išvengta numatomų pertvarkymų neigiamų pasekmių arba jos būtų sušvelnintos. Konsultacijų išvados įforminamos protokolu. Jį pasirašo darbdavys bei darbuotojų kolektyvui atstovaujančio organo atstovai.

5. Įstatymų nustatyta tvarka mažindamas darbuotojų skaičių arba nutraukdamas įmonės veiklą, darbdavys privalo raštu prieš du mėnesius pranešti teritorinei darbo biržai, savivaldybės institucijai ir įmonės darbuotojų atstovams (Kodekso 19 straipsnis), kai per trisdešimt kalendorinių dienų numatoma atleisti:

1) dešimt ir daugiau darbuotojų, jeigu įmonėje dirba iki devyniasdešimt devynių darbuotojų;

2) daugiau kaip dešimt procentų darbuotojų, jeigu įmonėje dirba nuo šimto iki dviejų šimtų devyniasdešimt devynių darbuotojų;

3) trisdešimt ir daugiau darbuotojų, jeigu įmonėje dirba trys šimtai ir daugiau darbuotojų.

6. Grupės darbuotojų atleidimais nelaikomi atvejai, kai atleidžiama grupė darbuotojų, dirbančių pagal terminuotas darbo sutartis ir sezoninių darbų sutartis, nepažeidžiant sutartyse nurodyto termino. Grupės darbuotojų atleidimo tvarką ir ypatumus nustato Vyriausybė.

7. Įspėjimo terminas pratęsiamas darbuotojo ligos ar atostogų laikui ar laikotarpiui nuo bylos iškėlimo iki teismo sprendimo įsiteisėjimo, kai įstatymų nustatyta tvarka ginčijamas atsisakymas duoti išankstinį sutikimą atleisti darbuotoją iš darbo.

8. Jeigu darbuotojas atleidžiamas iš darbo nepasibaigus įspėjimo terminui, jo atleidimo iš darbo data perkeliama iki to laiko, kada turėjo pasibaigti įspėjimo terminas.

129 straipsnis. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės

1. Darbdavys gali nutraukti neterminuotą darbo sutartį su darbuotoju tik dėl svarbių priežasčių, apie tai įspėjęs jį šio Kodekso 130 straipsnyje nustatyta tvarka. Atleisti darbuotoją iš darbo, kai nėra darbuotojo kaltės, leidžiama, jei negalima darbuotojo perkelti jo sutikimu į kitą darbą.

2. Svarbiomis gali būti pripažįstamos tik tos aplinkybės, kurios yra susijusios su darbuotojo kvalifikacija, profesiniais gebėjimais, jo elgesiu darbe. Darbo sutartis taip pat gali būti nutraukta dėl ekonominių, technologinių priežasčių ar darbovietės struktūrinių pertvarkymų ir dėl panašių svarbių priežasčių.

3. Teisėta priežastis nutraukti darbo santykius negali būti:

1) narystė profesinėje sąjungoje arba dalyvavimas profesinės sąjungos veikloje ne darbo metu, o darbdavio sutikimu ir darbo metu;

2) darbuotojų atstovo funkcijų atlikimas dabartyje ar praeityje;

3) dalyvavimas byloje prieš darbdavį, kaltinamą įstatymų, kitų norminių teisės aktų ar kolektyvinės sutarties pažeidimais, taip pat kreipimasis į administracinius organus;

4) lytis, seksualinė orientacija, rasė, tautybė, kalba, kilmė, pilietybė ir socialinė padėtis, tikėjimas, santuokinė ir šeiminė padėtis, įsitikinimai ar pažiūros, priklausomybė politinėms partijoms ir visuomeninėms organizacijoms;

5) amžius;

6) nebuvimas darbe, kai darbuotojas įstatymų nustatytais atvejais atlieka karines ar kitokias Lietuvos Respublikos piliečio pareigas ir prievoles.

4. Darbo sutartis su darbuotojais, kuriems iki teisės gauti visą senatvės pensiją liko ne daugiau kaip penkeri metai, asmenimis iki aštuoniolikos metų, neįgaliaisiais, darbuotojais, auginančiais vaikų iki keturiolikos metų, gali būti nutraukta tik ypatingais atvejais, jeigu darbuotojo palikimas darbe iš esmės pažeistų darbdavio interesus.

5. Darbdavys turi teisę nutraukti terminuotą darbo sutartį iki jos termino pabaigos, laikydamasis šio ir 130 straipsnio nuostatų, tik ypatingais atvejais, jei negalima darbuotojo perkelti jo sutikimu į kitą darbą, arba sumokėjęs darbuotojui už likusį darbo sutarties galiojimo laiką vidutinį darbo užmokestį.

Paskaityk dar čia.O 90kal dienų invalidams tęsiamas biuletenis.Nes už daugiau neapmoka.
Viska suprantu....aciu uz informaciaj,...bet atsdakikit man paprasta lietuviu kalab.Ar po 90 dienu nedarbingumo..mane kaip invalida darbdavis gali atleisti is darbo.???????????
2007-01-18 20:30 Darbo teisė » Atleidimas is darbo del nedarbingumo.?????? » #360772

volgadon rašė: Dienos tikslumu nepamenu ,čia reikai klausti gyd.daktarės,kiek tęsiamas maksimum biuletenis invalidams.Sveikiems iki 120 kal.d.po to med .komisija.Invalidams žinau mažiau ,atrodo iki 90 ,jei ne dar mažiau.Ir bus aišku dėl galėjimo eiti esamas pareigas.
TAS PAREIGAS GALIU EITI BUDAMAS INVALIDAS....BET PER KIEK LAIKO DARBDAVIS MANE GALI ATLEISTI...TAIP SUPRANTU PO 90 DIENU...??????
2007-01-18 20:27 Darbo teisė » Atleidimas is darbo del nedarbingumo.?????? » #360770

prosas rašė: Yra ir dar kai kas

133 straipsnis. Garantijos sergantiems ir sužalotiems darbe darbuotojams

1. Darbuotojams, netekusiems darbingumo dėl sužalojimo darbe arba profesinės ligos, darbo vieta ir pareigos paliekamos, kol bus atgautas darbingumas arba nustatytas neįgalumas. Su darbuotoju, kuriam nustatytas neįgalumas, darbo sutartis gali būti nutraukiama laikantis šio skirsnio nuostatų.

2. Darbuotojams, tapusiems laikinai nedarbingiems ne
dėl šio straipsnio 1 dalyje
nustatytų priežasčių, darbo vieta ir pareigos paliekamos, jeigu jie dėl laikinojo nedarbingumo neatvyksta į darbą ne daugiau kaip šimtą dvidešimt dienų iš eilės arba ne daugiau kaip šimtą keturiasdešimt dienų per paskutinius dvylika mėnesių, jei įstatymai ir kiti norminiai teisės aktai nenustato, kad tam tikros ligos atveju darbo vieta ir pareigos paliekamos ilgesnį laiką.
Aciu....issamus atsakimas....bet vis delto ;-kaip ira su darbotoju kuris jau turi invaliduma.?????
2007-01-18 20:24 Darbo teisė » Atleidimas is darbo del nedarbingumo.?????? » #360769

Laguna_ rašė: jei del sveikatos bukles nebegalite atlikti savo tiesioginiu pareigu, jus gali atleisti pagal tam tikra DK straipsni, sumokejus atitinkama kompensacija ir is anksto ispejus (gaila neturiu Darbo kodekso po ranka)
Zinau kad mane gali atleisti....Bet skaitikit klausima...Kada mane gali atleisti...????????
2007-01-18 17:17 Darbo teisė » Atleidimas is darbo del nedarbingumo.?????? » #360718
Esu jau 2 su puse menesiu nedarbingas(del lidos turiu nedarbingumo lapeli) Ar gali mane darbdavis paliosoti is darbo...???P.S;-turiu 2 gr.invaliduma smile smile smile
Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis
Tax.lt © 2002 - 2025, admin@tax.lt, Reklama tax.lt

Buhalterinės apskaitos sistema internete smulkiam ir vidutiniam verslui