Niemand rašė:
Lassia rašė:
Sveiki visi, nežinau nei į kurią temą rašyti, toks keblus klausimas.
Darbuotojas gavo apmokamų atostogų, nors dar neturėjo tiek sukaupęs, neilgai trukus sugalvojo išeiti iš darbo.
Situacija tokia, jog išsiaiškinome, kad iš atlyginimo išskaičiuoti atostoginius galime, BET jei atskaičius visus antstolius, ir tuos atostoginius, darbuotojas dar turėtų ateiti ir mums susimokėti tuos atostoginius?? smile
Ar išvis galima daryti taip, kad butu atskaičiuotas visas darbo užmokestis? Ar yra tik tam tikras procentas, tai yra maximumas kurį galima atskaičiuoti ir ne daugiau?
Reikia Jūsų pagalbos, PADĖKIT!!! smile
Darbo kodeksas
150 straipsnis. Išskaitos iš darbo užmokesčio
2. Išskaitos gali būti daromos šiais atvejais:
4) išieškoti atostoginiams už suteiktas atostogas, viršijančias įgytą teisę į visos trukmės ar dalies kasmetines atostogas, darbo sutartį nutraukus darbuotojo iniciatyva be svarbių priežasčių (šio kodekso 55 straipsnis) arba dėl darbuotojo kaltės darbdavio iniciatyva (šio kodekso 58 straipsnis).
4. Išskaitų iš darbo užmokesčio dydžiai nustatyti Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekse.
Civilinio proceso kodeksas
736 straipsnis. Išskaitų iš skolininko darbo užmokesčio ir kitų jo pajamų dydis
1. Iš skolininkui priklausančios darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, neviršijančių Vyriausybės nustatytos MMA, išskaitoma pagal vykdomuosius dokumentus tol, kol bus visiškai padengtos išieškomos sumos:
2) visų kitų rūšių išieškoms, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas, – dvidešimt procentų;
3) pagal kelis vykdomuosius dokumentus – trisdešimt procentų.
2. Iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, viršijančios Vyriausybės nustatytą MMA dydį, išskaitoma penkiasdešimt procentų, jeigu ko kita nenustato įstatymai ar teismas.
Galima išskaičiuoti ir daugiau, bet tam reikalingas darbuotojo sutikimas.
Jei pagal formules nepakanka ir darbuotojas nesutinka, reikia kreiptis į darbo ginčų komisiją dėl likusios dalies priteisimo.