andrinx rašė: Čia VDI komentaras:
Kaip teisingai elgtis situacijoje, kai struktūrinio padalinio vadovas atostogauja ar dėl kitų svarbių priežasčių jo nėra darbe, o jį pavaduoja ir jo pareigas laikinai eina jo pavaduotojas, kurio pareigybės nuostatuose yra numatyta, kad tokiais atvejais jis pavaduoja savo vadovą. Ar šiuo atveju turi būti pavaduojančiam mokamas atlyginimų skirtumas?
Klausimas dėl laikinai nesančio padalinio vadovo pavadavimo įforminimo turi būti apspręstas įmonės lokaliniuose aktuose (Darbo kodeksas to klausimo nereglamentuoja). Pavaduojančiam darbuotojui, kurio pareigybės nuostatuose yra numatyta, kad jis, nesant vadovo, jį pavaduoja, atlyginimų skirtumą mokėti neprivalu, nes tas darbuotojas atlieka savo tiesioginį darbą, numatytą pareigybės nuostatuose, išskyrus atvejį, kai toks apmokėjimas yra numatytas darbo sutartyje.
Šį komentarą jau esu skaitęs. Jis galioja tik pavaduotojui. O jei nesu pavaduotojas ir PN nenumatytas pavadavimas? Štai kitas komentaras, jau 3 kartą postinu. Šis truputi prieštaringas. Gal kas ras dar konkretesnį?
Pavadavimo darbų apmokėjimas
Ar būtina mokėti už laikinai nesančių darbe darbuotojų pavadavimą, jeigu pavaduojantieji tai turi daryti pagal pareiginius nuostatus?
Būtina skirti dvi sąlygas pavaduojant laikinai nesančius darbuotojus. Tai dirbančio darbuotojo pareiga pavaduoti laikinai nesantį darbe bendradarbį ir tokio pavadavimo apmokėjimas. Manome, kad šiuo atveju darbuotojas privalėtų pavaduoti savo darbe nesantį bendradarbį, nes tai numatyta jo pareiginiuose nuostatuose. Kitas klausimas, ar už tokį pavadavimą darbuotojui turi būti papildomai apmokėta. Pavadavimas paprastai nėra apmokamas, jeigu darbuotojas pagal savo pareigas yra laikinai nesančio asmens etatinis pavaduotojas. Kitu atveju būtina vadovautis Darbo kodekso 197 straipsnio nuostata, kad kai tokio pavadavimo metu padidėja darbuotojo darbo krūvis, palyginti su nustatyta norma, už darbą jam mokama proporcingai daugiau ir konkretūs atlyginimo už pavadavimą dydžiai nustatomi įmonės kolektyvinėje sutartyje arba darbuotojų darbo sutartyse. Biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojams pagal Vyriausybės 1993 07 08 nutarimą Nr.511 (Žin., Nr.28-655) priemoka už laikinai nesančių darbuotojų funkcijų (pareigų) vykdymą kartu su kitais priedais ir priemokomis neturi viršyti darbuotojui nustatyto tarnybinio atlyginimo dydžio.
197 straipsnis skelbia:
197 straipsnis. Darbo apmokėjimas, kai padidinamas darbų mastas
1. Kai padidinamas darbuotojo darbo mastas, palyginti su nustatyta norma, už darbą jam mokama proporcingai daugiau.
2. Konkretūs darbo apmokėjimo dydžiai nustatomi kolektyvinėse ar darbo sutartyse.