Esu šokiruotas 8O
Pilnas tekstas
www.kaunodiena.lt/lt/?id=6&aid=2364
Reikia suvirškinti info....
Bet ar nebus tai variantas 1997 metų, kai norėjo apmokestinti nuolaidas?
Tokia ponia Turčinavičienė išmąstė.
Prisiminkime VMI "perliukus".Oi darbo turėjau...
Finansų ministerija apmokestins orą
1997 01 14
100 Lt vertės prekę prieš šv. Kalėdas pardavęs su 20% nuolaida ir visa tai atlapaširdišdai surašęs į sąskaitą, prekybininkas kelių mokestį mokės nuo 100 Lt, o pirkėjui dovanotus 20 Lt nurašys į netektis bei išskaičiuos iš grynojo pelno. Taigi už negautus pinigus mokės iki 29% pelno mokesčio.
Biudžeto deficito spaudžiama konservatoriaus Rolando Matiliausko vadovaujama Finansų ministerija (FM) rengiasi dar tvirčiau papurtyti legalų, mokesčius mokantį verslą. Lietuvos juriskonsultų asociacijos surengtame seminare apie metinę atskaitomybę paaiškėjo, jog valdžia nutarė uždirbti iš nuolaidų ir diskontų, kuriuos verslininkai teikia savo produktų vartotojams.
Pagal p. Turčinavičienę
Apie šį išradimą pranešusi FM Apskaitos metodologijos departamento buhalterė ekspertė Elena Turčinavičienė VŽ aiškino, kad mokesčių inspektoriai turės daug darbo, jei verslininkai "tik dabar atsibudo".
Naujajai skaičiuotei gali būti suteikta galia veikti į praeitį, iki pat 1994 m. sausio 1 d. Taigi panašu, kad pasipinigauti rengiamasi iš trejų metų kalėdinių, naujametinių prekybų, sezoninių išpardavimų ir pan.
Ponios Turčinavičienės supratimu, tokia skaičiavimo tvarka nustatyta dar 1993 m. spalio 27 d. Vyriausybės nutarimu Nr. 804 dėl metinės atskaitomybės. Ponia Turčinavičienė taip traktuoja minėto nutarimo 24 punktą, teigiantį, kad nuolaidos ir diskontai į pardavimus neįskaitomi.
Ponios Turčinavičienės nuomone, realizacinėmis pajamomis reikia laikyti ne gautus pinigus, bet "realizacinę vertę". Komentuodama aukščiau pateiktą uždavinį apie 80 Lt, kuriuos pirkėjas sumokėjo už 100 Lt vertės daiktą, p. Turčinavičienė parduotosios prekės "realizuota verte" laiko ... 100 Lt.
Dviguba buhalterija
Ponios Turčinavičienės patarimas paprastas kaip mietas. Ji siūlo nerašyti į sąskaitas, kad prekė buvo parduota su nuolaida, ir nurodyti tik naująją (80 Lt) kainą.
Toks dalykas sujaukia civilizuoto prekiavimo taisykles, atima iš pardavėjo galimybę viešai derėtis su pirkėju ir tų derybų rezultatus atspindėti bendrovės dokumentuose.
Pasak vieno apskaitos žinovo, pradėjusi diegti naują požiūrį į nuolaidas ir diskontus, FM skatina dvigubą buhalteriją. Beje, VŽ duomenimis, daugelis p. Turčinavičienės seminarą lankiusių buhalterių šiuo metu perrašinėja savo bendrovių apskaitos dokumentus pagal p. Turčinavičienę.
Kitaip į naujovę reagavo UAB "Electrolux", kurios šventinėmis nuolaidomis (iki 50%) sužavėti pirkėjai "nušlavė" prekystalius, vyriausioji buhalterė Milda Katinaitė. "To negali būti", – pareiškė ji ir pridūrė, jog dokumentų perrašinėti nesirengia.
Papildomos išlaidos
Apskaitos programas "Skaita" ir "GreitaSkaita" platinančios UAB "Prototechnika" vadybininkas Giedrius Augustaitis, pavadinęs p. Turčinavičienės nuolaidų traktavimą "nesąmone", VŽ sakė, jog, panorę skaičiuoti naujoviškai, "Skaitos" vartotojai turėtų užsisakyti papildomą programą. "Skaita", "GreitaSkaita" naudojasi BĮ UAB "Kraft Jacobs Suchard Lietuva", "Statoil Lietuva", UAB "Mineraliniai vandenys", kitos bendrovės.
Ponios Turčinavičienės išvedžiojimus "absurdu" pavadino ir UAB "Stekas" (apskaitos programa "MacHanza") direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Vipartas. Jis teigė, jog šis FM kėsinimasis apmokestinti negautas pajamas prilygsta norui gauti pelno mokestį už pinigus, prarastus bankrutavusiame banke.