studentaz rašė: gauti isankstiniai apmokejimai. kas tai yra? pinigai kurios gavo firma, bet uz juos dar nieko nepadare (nesuteike prekiu ar paslaugu)? ir jeigu balanso lentelej sitie gauti isanxtiniai apmokejimai padideja, kaip tai atsispindi turte?
kitas klausimas. kodel ziurint i uzsienio saliu balance sheet'us tokios eilutes kaip gauti isanxtiniai apmokejimai apskritai nera?
ir paskutinis. kaip taip gali buti, kad firmos pirkeju skolu apyvartumas dienomis daug mazesnis uz skolu tiekejams apyvartuma dienomis? is kur firma gauna pinigu atsiskaityti su tiekejais, jeigu jos pirkejai dar nera atsiskaite?
tixliau dabar paskutinis.:) kaip galima pagerinti klientu skolu apyvartumo dienomis rodikli? ne teoriskai, bet kad butu galima skaiciavimais tai irodyti?
aciu uz bet kokia pagalba
Gauti išankstiniai apmokėjimai turto nekeičia, tuo tarpu didina įsipareigojimus įmonės.
Pinigų apytakos ciklas parodo, per kiek dienų kapitalas pereina visas apytakos stadijas, t.y. per kiek laiko prekių atsargos tampa parduotomis, debitorinis įsiskolinimas virsta gautais pinigais, ir per kokį laikotarpį apmokamas kreditorinis įsiskolinimas, t.y. išleidžiami pinigai. Pavyzdžiui, atsargos parduodamos per 120 d., debitoriniai įsiskolinimai padengiami per 60 d. ir kreditoriniai įsipareigojimai apmokami per 70 d. Tai pinigų apytakos ciklas yra 110 d. (120d.+60d.-70d.). Šio apytakos ciklo trukmė tiesiogiai susijusi su turto likvidumu, kurio dėka įmonė apsirūpina apyvartiniu kapitalu. Kokia apyvartinio kapitalo prasmė? Pirktų žaliavų ir medžiagų apmokėjimo laikotarpis ir parduotų prekių apmokėjimo laikotarpis nesutampa. Todėl įmonei visada reikia papildomų lėšų, t.y. vadinamojo apyvartinio kapitalo. Jo dydis priklauso nuo to kaip įmonė sugeba trumpinti žaliavų ir pagamintos produkcijos sandėliavimo laikotarpį, greičiau gauti pinigus už parduotas prekes ir daugiau gauti kredito žaliavoms bei medžiagoms.