2015-02-17 13:50
Tininga
Va, VDI atsakymas:
Ar galima nutraukti darbo sutartį su darbuotoju jo nedarbingumo laikotarpiu, kai darbuotojas pateikė darbdaviui prašymą nutraukti darbo sutartį jo pareiškimu ir įspėjimo laikotarpiu suserga, tačiau savo pareiškime ar vėliau darbuotojas neprašė taikyti DK 131 straipsnio 1 dalies 1 punkte jam įtvirtintos garantijos, kuria draudžiama nutraukti darbo sutartį darbuotojo nedarbingumo laikotarpiu, jei darbo sutarties nutraukimo data sueina minimu laikotarpiu?
DK 127 straipsnio 1 dalyje įtvirtinta darbuotojui teisė nutraukti neterminuotą, taip pat ir terminuotą darbo sutartį iki jos termino pabaigos, apie tai raštu įspėjus darbdavį ne vėliau kaip prieš keturiolika darbo dienų. Kolektyvinėje sutartyje gali būti nustatytas ir kitoks įspėjimo terminas, bet jis negali viršyti vieno mėnesio. Įspėjimo terminui pasibaigus, darbuotojas turi teisę nutraukti darbą, o darbdavys privalo įforminti darbo sutarties nutraukimą ir atsiskaityti su darbuotoju.
DK 131 straipsnio 1 dalyje nustatytas darbdaviui draudimas atleisti iš darbo darbuotoją jo laikino nedarbingumo laikotarpiu. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2004 m. lapkričio 3 d. nutartimi civilinėje byloje Nr. 3K-3-586/2004 išaiškino šios normos taikymą tuo atveju, kai darbuotojas išreiškia valią nutraukti darbo sutartį savo noru ir įspėjimo laikotarpiu suserga. Teismas šios normos taikymą aiškino vadovaujantis DK 10 straipsnyje nustatytais principais sistemiškai su DK 127 straipsnio 1 dalimi, ir konstatavo, kad darbo sutarties nutraukimui DK 127 straipsnio 1 dalies pagrindu draudžiančioji nuostata netaikytina, jei darbuotojas neišreiškė valios jam ją taikyti.