Ačiū. :) Dividendus drąsiai skiriasi, nes iš senų periodų didžiulis nepaskirstytas pelnas yra. Va su mokestiniu nuostoliu tik neaišku buvo. Rezultate kiek suprantu ir pelno mokestis padengiant mažės?
gyvate rašė:
Gal galite detaliau "užsiveskite mokestinių nuostolių perkėlimo (panaudojimo) lentelę, nes kitais metais galėsit pasinaudot nuostolio perkėlimu. "? Kaip visa tai praktiškai įgyvendinti? Dar neteko susidurti, o šiemet turim tiek mokestinį tiek nemokestinį nuostolį, tik skirtingom sumom, dėl neleidžiamų atskaitymų
Nemokestinis nuostolis "kabo" apskaitoje. Kol jo nesudengsite su pelnu, tol apie dividendus savininkai gali užmiršti.
Mokestinis nuostolis.
Mokestinio laikotarpio nuostolius, išskyrus nuostolius dėl vertybinių popierių ir (arba) išvestinių finansinių priemonių perleidimo (ne finansų įstaigų), galima perkėlinėti neribotą laikotarpį, tačiau toks perkėlimas nutraukiamas, jeigu vienetas nebetęsia veiklos, dėl kurios šie nuostoliai susidarė, išskyrus atvejus, kai vienetas veiklos nebetęsia dėl nuo jo nepriklausančių priežasčių. Šioje dalyje nurodytų perkeliamų atskaitomų mokestinių nuostolių, išskyrus mokestinius nuostolius vienetų, kurių apmokestinamasis pelnas pagal PMĮ 5 straipsnio 2 dalies nuostatas apmokestinamas taikant 5 procentų mokesčio tarifą, suma negali būti didesnė kaip 70 procentų mokesčio mokėtojo mokestinio laikotarpio pajamų, apskaičiuotų iš pajamų atėmus neapmokestinamąsias pajamas, leidžiamus atskaitymus ir ribojamų dydžių leidžiamus atskaitymus, išskyrus ankstesnių metų mokestinių laikotarpių nuostolius.
Lentelė yra reikalinga, kad galėtumėte sekti, kiek jau mokestinio nuostolio padengėte.