anonimiukas rašė: Sveiki,
Klausymas būtų toks:
Įmonė liepia rašyti pareiškimą dėl išėjimo iš darbo savo noru (įmonėje
pradirbta 12metų) ir tuo pačiu rašyti pareiškimą dėl priėmimo į darbą
kitoje įmonėje(nutraukiant pradirbtos įmonės darbo stažą). motyvuoja
tuo, kad dabartinė įmonė bus tiktai administracinė, o kita teikianti
valymo paslaugas. Darbo krūvis yra didinamas, o alga lieka tokia pati. iki pensijos yra likę vieneri metai.
nesutinkant to daryti sako,kad atleis pagal DK 125str. šalių
susitarimų ir jokių kompensacijų mokėti nežada.
kaip elgtis tokiu atveju?
Aišku, yra variantas "pamojuoti" darbo kodeksu, paminėti darbo inspekciją, teismą, ir galbūt baigtųsi tokie "liepia" ir t.t.
Darbo teisės požiūriu, darbdavys
negali taip elgtis. Jei jau įmonę pertvarko, naikina dabartinius etatus, - tai turi įspėti ir atleisti pagal DK 129 str., bei išmokėti išeitinę išmoką pagal DK 140 str. Bet tada nebūtinai pateksite į tą kitą įmonę, jei jau darbdavį "prispausite"... Kai tik tiek belikę iki pensijos - verta būtų pasvarstyti, kaip geriau pasielgus.
Beje, atleidimas pagal 125 str. irgi negalimas,
jei jūs su tuo nesutinkate - nes tai
abiejų šalių susitarimas. Be to, jūsų teisė yra sutikti nutraukti darbo santykius pagal šį straipsnį tik su ta sąlyga, jei jums išmokės priimtino dydžio kompensaciją.
Darbdavys turi jums iš pradžių pateikti raštišką pasiūlymą, jūs turite pasirašyti susitarimą su darbdaviu ir jame aptarti sąlygas. Tik tada seka atleidimas.
Jei visa tai nebūtų padaryta, o atleista pagal darbdavio sąlygas, - turbūt tektų kreiptis į teismą. Jūs jį laimėtumėt, ir man atrodo, darbdavys tai žino. Tad jūsų rankose yra jūsų teisės, o kaip jomis naudotis - spręsti jums. Mano požiūriu, visada geresnis taikos kelias...
Sėkmės!