Angelka, bet juk Tu ir imi pinigus tiesiogiai :P
Mes (bent aš) čia ginčijamės dėl truputėlį kitokio tipo įmonių - šefas susamdo buhalteriukų krūvą, tie buhalteriukai keičiasi kas keli mėnesiai - ne visus gi tenkina esamos darbo sąlygos, o Tu, kaip netiesioginis darbdavys, samdydamas buhalterinių paslaugų įmonę, tų darbo sąlygų visiškai neįtakoji.
Jei jau prakalbom apie tai kas lieka:
dabar paskaičiuok, kiek sumoki pati, turėdama įmonę. Jei tai UAB, Tu automatiškai moki už save bent minimalią algą (t.y. su visais mokesčiais) + 15 proc nuo pelno, + mokesčius nuo dividendų, jei aišku dividendus moki.
Tikiuosi, kad PVM mokėtoja dar nesi tapus, nes paslaugos iš viso tragiškai pabrangtų :)
Jei esi IĮ:
Moki Sodros įmokas bazinei pensijai, moki sveikatos draudimą, moki papildomai pensijos daliai (arba nemoki - priklausomai nuo pelno), pelno mok., ... Ir niekada nežinai, kokiu mokesčiu Tave valstybė dar "apdovanos" :) Tai kas Tau lieka? ;)
O IĮ dar ir nuosava galva atsakai.
angelka rašė:
Taip pinigus pasiimti kvalifikuotas buhalteris gali tiesiogiai, bet paskaičiuokim, kiek jis ir jo darbdavys sumoka mokesčių, jei buhas samdomas legaliai: 33 proc. pajamų, 34 proc. SODRA ir dar neturi teisės atskaityti jokių sąnaudų.
Tarkim formintas 0.5 etato - priskaičiuoja 225 Lt + 70 Lt SODRA = 295 Lt darbdavys tiek išleidžia, kad tu būtum "legalus", ką iš to gauni tu, jei tai kokia trečia ar ketvirta firma, kurioje tu dirbi: 225 Lt - 74 Lt - 7 Lt = 144 Lt.
Dar - jei dirbi namuose naudoji savo kompiuterį, spausdintuvą, rašalą, popierių, kėdę, stalą, važiuoji pas klientą, naudoji degalus. O internetas, telefonas ir visi kiti būtini
kvalifikuotam buhalteriui dalykai. Suskaičiuok viską ir pamatai, kad tau lyg ir nieko nelieka.