Tiesi rašė:
ZEKA rašė:
Truputį netaip.Jeigu nereikėtų fiksuoti įnašų ir pinigų išėmimo ir iš viso galėtų įmonės savininkas ką nori tą ir daryti nefiksuodamas su įmonės pinigais -tada sutinku.
O ne taip buvo iki GPM atsiradimo ir IĮ įstatymo?
Savininkas susimoka pelno (tai datai vadintą pajamų) mokestį ir visi kiti pinigai yra jo, daro ką nori, deda kur nori. 2003 m. atsiranda nuostata, kad mokestinamas išimamas pelnas, bet pagal įmonių įstatymą visas įmonės turtas nėra atskirtas nuo savininko turto, t.y. jei kažkokį turtą, buvusį įmonėje, ir deklaruoja turto deklaracijoje, tai kaip
nuosavą, o ne paskolintą turtą. Juk nėra prievolės nurodyt, ar nuosavi pinigai stovėjo įmonės kišenėje, ar paties asmens kišenėje.
Tarkim pilietis išsiblaškęs ir nedeklaravo 3 milijonų, buvusių 2003/12/31 įmonėje. Na ir kas mokestine prasme? Įsigyta nieko nebuvo, viskas jo paties nuosavybė. T.y. kol 3 mln. buvo savininko kišenėje, tai savininko
nuosavybė, ir kai 3 mln. iki 2004/01/01 kažkuriuo momentu persikėlė į įmonės kišenę (kasą), tai liko savininko nuosavybe - nėra nuosavybės perėjimo, perėjimas būtų tik nuo 2004/01/01.
Norėčiau nesutikti.
jeigu įsipareigojimams padengti trūksta IĮ lėšų , tada prikabinamas ir savininko turtas.Pinigai yra pinigai.Manu , kag fizinis asmuo deklaruodamas savo turtą vienkartiniame deklaravime , IĮ nenurodė kaip "juvelyrinį dirbinį" arba "pinigines lėšas kojinėje".IĮ truputį skiriasi nuo individualios veiklos.jeigu paklausius tavęs IĮ geriausia pinigų plovimo mašina.Turiu "juodą" milijoną , nedeklaravęs įnešu į įmonės kasą po to išsiimu kaip turtinį įnašą ir švilpauju sau.Gerai čia gaunasi.
Gal kam patarti tokį fintą
Su UAB palyginimas manyčiau nevykęs - pagal AB įstatymą akcininko nuosavybė iš karto griežtai atskirta nuo įmonės nuosavybės.