Tax.lt narys Dromomania

D
Tax.lt narys nuo
2024-01-05
Dromomania
forume parašė 2 žinučių

Naujausios žinutės:

2024-05-31 09:47 Bendra » Buto užsienyje pardavimas » #1440937
Sveiki,

Susidūrėm su tokia situacija:
Mano pusseserė yra Rusijos pilietė. Ji turi butą Estijoje, kurį ruošiasi parduoti. Kadangi Estijos bankai nebedaro pervedimų į Rusijos bankus, yra notaro suteiktas įgaliojimas man, Lietuvos pilietei, sudaryti pirkimo/pardavimo sandorį ir gauti pinigus už butą į savo lietuvišką sąskaitą.

Tuomet greičiausiai deklaruosim pinigus ir vešim grynais per sieną.

Klausimas: kas mokės mokesčius? Mes kiek supratom, tai turės padaryti pusseserė (Rusijos pilietė), nes kaip ir ji pardavė butą. Ar aš neturėsiu sumokėti kokius nors papildomus mokesčius, kai gausiu pinigus į savo sąskaitą? Įgaliojimai ir dokumentai, kad tai ne mano pinigai, yra.
2024-01-05 21:02 Bendra » Vaiko priežiūros atostogos » #1440031
Sveiki,

gal galite pakonsultuoti?

Šiuo metu esu VPA. Dabar yra antri metai (vaikas gimęs 2022 m.). VPA dar turi tęstis iki 2024 rugpjūčio mėn. Laukiuosi antro vaiko. Man paskirta NGA data yra 2024 balandžio 18 d. Kaip suprantu, nuo tos datos gausiu 77,58% DU išmoką, bet mano VPA išmoka už likusius 4 mėn. nusibrauks. Girdėjau, kad kažkaip ją galima perleisti vaiko tėčiui. Kaip tai daroma? Aš turiu parašyti prašymą SODRAI, ar vyras? Ar reikia pranešti darbdaviui (tiek man, tiek jam)? Ar vyras tuo metu išeiną į VPA, ar tik gauna išmoką? Ar gali rinktis? Ar vyrui nesumažės atlyginimas, jeigu jis tik perima išmoką?

Beje, kadangi vis dar esu VPA, kaip suprantu, už antrą vaiką gausiu tokią pačią išmoką, kaip ir už pirmą. Ar reikia kažkaip kitaip pildyti prašymą SODRAI, kažką kažkur papildomai žymėti, ar ne, SODRA viską mato ir viską pati paskaičiuos :) ?
Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis
Tax.lt © 2002 - 2024, admin@tax.lt, Reklama tax.lt

Buhalterinės apskaitos sistema internete smulkiam ir vidutiniam verslui