Tax.lt narys ru-ta

R
Tax.lt narys nuo
2024-05-13
ru-ta
forume parašė 4 žinučių

Naujausios žinutės:

2024-05-13 11:57 Darbo teisė » Pravaikšta » #1440876
Dėkoju labai už išsamius atsakymus, tiesiog psichologinė pagalba :)
2024-05-13 11:01 Darbo teisė » Pravaikšta » #1440872
[quote=ru-ta]

Elste rašė:
Galima, bet kas jums iš to, jeigu jis vis tiek nesirodys ir nedirbs, ir neperduos darbų niekam?
tai kam laikyti tas 20 dienų? Iš viso šitie vadinami "atidirbimai" bereikalingi. Net jeigu ir eitų į darbą - iš išeinančio žmogaus daugiau bęėdos, negu naudos. Darbas atmestinis, per prievartą, o dažnai net ir kenksmingas pačiam atliekama darbui, aplinkinių nuteikinėjimui ir pan.

Įdinga nuomonė "Turėjo atidirbti po preiškimo pateikimo". Nieko darbuotojas neturi daryti, jis tik įspėja prieš 20 dienų, kad ketina išeiti iš darbo, o jeigu jau pripaišote tas 20 dienų jam dirbti, tai jis jų neprivalo dirbti - gali pravaikštas daryti (jaud irbti kitur), gali biuletenį pasiimti ir pan. bet nedirbti.

ne apie atidirbimą kalba, apie darbų perdavimą. Apie žmogiškus santykius. Pirmą kartą toks atvejis, kai net pareiškimas gyvai direktoriui neįteikiamas. Nei kam ką sakė, nei skundėsi...

2024-05-13 10:34 Darbo teisė » Pravaikšta » #1440868

Elste rašė:
Tą įmestą prašymą atleisti iš darbo (kad ir su sena data) užregistruojate pas save sistemoje šiandien.
Atleidimui visuoti galite bent 3 d.d. (jeigu apsireišktų ir apsigalvotų, atsiimtų prašymą. Pagal Darbo kodeksą tokią teisė turi).
Jūsų tos 3 d.d. būtų kaip tas vadinamas "atidiribimas". Per tą laiką, pabandote dar susisiekti su juo.
Nepavykus, tą trečią dieną forminate jo atleidimą pagal DK 55 str. 1 d. pačiam prašant. Surašote aktą, apie situaciją, kad nepasirodė, neatsiliepė ir t.t., biuletenio sodros sistemoje nėra. Ir už tas tris dienas tabelyje žymte pravaikštas, Sodrai 12-sd forma apie jas pranešate.

Jeigu telefonu neatsiliepia, parašykite jam SMS, kad prašymas rastas pašto dėžutėje, užregistruotas, atleidimas iš darbo bus suformintas tokią dieną.
(kad būtų užfiksuota, jog bandėte susisiekti, apie atleidimą išnformavote).
Ačiū labai. Ar galima forminti pravaikštas 20 kalendorinių dienų (kurias turėjo atidirbti po pareiškimo pateikimo)?

2024-05-13 09:43 Darbo teisė » Pravaikšta » #1440866
Sveiki. Neeilinė situacija. Ryte radome įmesta į pašto dėžutę darbuotojo pareiškimą su prašymu atleisti iš darbo nuo šiandien (pareikškimo datą nurodė mėnesiu ankstesnę). Darbai nepabaigti, neperduoti, yra tokių, kur tik jis buvo atsakingas ir be pagalbos išaiškinant sunku susigaudyti kitam žmogui. Telefonu neatsiliepia, į žinutes neatsako. Kaip turime elgtis tokiu atveju?
Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis
Tax.lt © 2002 - 2024, admin@tax.lt, Reklama tax.lt

Buhalterinės apskaitos sistema internete smulkiam ir vidutiniam verslui