jurate_kr rašė: Man šita informacija dėl kainos perskaičiavimo irgi aktuali. Kaip suprantu jei sutartis iki 1 m. galima numatyti, kad kaina neperskaičiuojama. Seminare aiškino, kad galima perskaičiuoti tik remiantis statistikos departamento informacija, pridedant pažymą apie perkamos prekės kainos pasikeitimą per laikotarpį.
Radau tokį pvz.
Fiksuotos kainos ar fiksuotų įkainių perskaičiavimo momentas gali būti nustatytas konkrečia data, arba tam tikru įvykiu, arba šių būdų deriniu. Pavyzdžiui, sutartyje gali būti nustatyta, kad sutarties kaina perskaičiuojama kiekvienų metų kovo 1 d., jeigu kainų pokytis lyginant einamųjų metų sausio mėnesio kainas su praėjusių metų sausio mėnesio kainomis yra didesnis kaip 5 procentai.
Pirkimo dokumentuose ir sutartyje turi būti nustatyta, kaip sutarties šalys įformina pagal kainodaros taisykles perskaičiuotą sutarties kainą ar įkainį. Tai galima atlikti sutarties šalių atstovams pasirašant protokolą arba kitais būdais.
Gal kas tiksliau žino kiek kartų per metus sutartyje galima nusimatyti kainų perskaičiavimą ir kiek procentų pakitus kainoms?
Nesu didelė viešųjų pirkimų specialistė, bet galiu pasakyti, jei kaina yra fiksuota, tai ji ir neturi keistis visą laikotarpį. Ir, jei tiekėjas patikimas, laikysis sutartyje numatytų kainų. Kai nustatoma, kad pvz. taikoma nuolaida nuo standartinės pardavimo kainos, tai taip pat nuolaida neturi kisti, kinta tik kaina. Poreikis kainų pokyčiams atsiranda, kai konkursas laimimas bet kokia kaina, o po to atsiranda poreikis pereiti prie normalių kainų, kurios būna net didesnės nei konkurentų konkurso metu. Tas pavyzdys, kai perskaičiuojama vieną kartą metuose kovo 1 d. praktikoje yra taikomas. O šiaip kam tada tas konkursas, jei laimėtojas po to gali keisti kainą n kartų. Terminuotų sutarčių max galiojimo laikas 3 metai, tai ir keisti gali max 2 kartus, bet neprivalai.