nemirtinga rašė:
Taip. Situacija tokia, kad nušalintas jau ketvirtas mėnuo, laukiam teismo sprendimo. Neaikš ar reiks sumokėt už nušalinimo laiką, ar ne. Todėl kyla klausimas, gal turime susikaupti
Kažką panašaus radau finmin d.u.k.
Dėl atidėjinių registravimo nušalintiems nuo pareigų darbuotojų darbo užmokesčiui išmokėti
Dokumento skyrius:
Apskaitoje yra užregistruotas atidėjinys nušalintiems nuo pareigų darbuotojų darbo užmokesčiui išmokėti (dėl galimai priteistino darbo užmokesčio už nušalinimo laiką). Teismo nuosprendžiu darbuotojai pripažinti kaltais. Ar įstaiga turi panaikinti atidėjinį apskaitoje? Ir, ar tais atvejais, kai kyla ginčai dėl darbuotojų nušalinimo fakto ar nušalinimo priežasčių, turi būti formuojami atidėjiniai? Kuo remiantis turi būti registruojami tokio tipo atidėjiniai? Mūsų atveju buvo iškelta baudžiamoji byla, o tokiais atvejais susijusi informacija nėra skelbtina.
Dokumento tekstas:
Pagal 2-ąjį VSAFAS atidėjiys – įsipareigojimas, kurio galutinės įvykdymo sumos arba įvykdymo laiko negalima tiksliai nustatyti, tačiau galima patikimai įvertinti. Pagal 18-ojo VSAFAS „Atidėjiniai, neapibrėžtieji įsipareigojimai, neapibrėžtasis turtas ir poataskaitiniai įvykiai“ 27 p. paskutinę kiekvieno ataskaitinio laikotarpio dieną atidėjiniai turi būti peržiūrimi ir jų vertė koreguojama, atsižvelgiant į naujus įvykius ir aplinkybes. Jei paaiškėja, kad įsipareigojimų turtu dengti nereikės ar atidėjinio suma sumažėjo, atidėjiniai turi būti panaikinami arba sumažinami, mažinant finansinės būklės ataskaitos straipsnių „Ilgalaikiai atidėjiniai“ arba „Ilgalaikių atidėjinių einamųjų metų dalis ir trumpalaikiai atidėjiniai“ sumas. Pagal šio VSAFAS 35 p. atidėjinys gali būti naudojamas tik tam tikslui, kuriam buvo sudarytas. Metodą atidėjinio dydžiui nustatyti turi pasirinkti pats viešojo sektoriaus subjektas, kuris gali būti individualus arba statistinis. Jeigu būsimų išlaidų tikimybė yra maža, atidėjinio registruoti nereikia.
Atsižvelgdami į tai, kas išdėstyta, manome, kad darbuotojo nušalinimo nuo pareigų atveju, jeigu bus kreiptasi į teismą, turėtų būti registruojmas atidėjinys, tačiau jį registruojant turėtų būti išlaikytas atsargumo ir pastovumo kriterijus. Priėmus teismo sprendimą, ir neturint informacijos apie nutarties apskundimą, sumos iš atidėjinių turėtų būti perkeliamos į ilgalaikius ar trumpalaikius įsipareigojimus. Jeigu tikimybė, kad pareiškėjas, kuris padavė įstaigą į teismą, prisiteis darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką yra didesnė už tikimybę, kad neprisiteis, tuomet buhalterinėje apskaitoje turi būti registruojamos darbo užmokesčio sąnaudos arba pagrindinės veiklos kitos sąnaudos ir įsipareigojimas arba atidėjinys, priklausomai nuo nutarties sąlygų.
Atidėjinių registravimo tvarką (atvejus, metodus ir kt.) siūlome nustatyti savo apskaitos politikoje.