Čia šiaip, pamąstymui:
"Klevukas (Mirė)
Klevukui apie 10-15 m, jis yra aklas ir kurčias, kailis ant nugaros vietomis visai nuplikęs. Kauno prieglaudoje jis atsirado prieš beveik metus, kai su mumis susisiekęs pakaunėje gyvenantis vyras paprašė iš jam priklausančios teritorijos išvežti atklydusį benamį šunį. Kaip žiemą pamiškės krūmuose atsirado aklas, kurčias ir pusplikis keturkojis, dabar jau nebeatsakysi. Tik remdamiesi savo darbine patirtimi, savanoriai galėtų spėti, jog Klevukas į laukų pakraštį buvo atvežtas ir paliktas mirti. Nebetinkamas naudoti, išmestas savųjų šeimininkų lygiai taip, kaip broliai tautiečiai išsirenka kur laukymę miške ir atvežę išverčia savo buitines šiukšles. O ši gyva ir kvėpuojanti „šiukšlė“ nuslinko iki artimiausių krūmų, susiraitė ant sniego ir, susitaikęs su savo kažkam nebereikalingos atliekos likimu, pasiruošė laukti savojo galo. Apžiūrėjęs šunį, veterinaras galėjo daugiau pasakyti apie jo gyvenimą: baisūs dantys papasakojo apie atliekas, kurias teko valgyti, išplikimai – apie nuplikymą arba labai apleistą odos ligą, randai ant kaklo – apie iki smaugimo veržtą antkaklį, nuospaudos ant letenų – apie nuolatinį tupėjimą ant gryno betono.
Šiuo metu Klevukas gyvena Kauno „Lesės“ prieglaudoje, kačių kambaryje. Dažniausiai snaudžia ant sofos, apsuptas pūkuotų uodeguotųjų, kurios jį mėgsta dėl skleidžiamos šilumos. Džiaugiasi puikiu apetitu, o, pavasariui atėjus ir užsidėjus plikas nugaros vietas apsaugantį megztinuką, Klevuką vėl nešiosim į lauką pasivaikščiojimams po pievą, kuriuos jis labai mėgsta, tik bijo pats lipti laiptais.
PAPILDYTA 03 10 2012. Kažin, jei kas tada, pačioje pradžioje, gimus idėjai, mums būtų pasakę, kad laukia ateityje, ar būtume ėmęsi ją įgyvendinti?.. Jei būtų papasakoję apie visą skausmą, apie nuolatos ore tvyrantį netekties nujautimo kvapą?.. Apie tą nevalingą dairymąsi aplink, nuo vienų akių prie kitų, galvojant – kuris sekantis?.. Sunku atsakyti. Ir nesinori stengtis.
Nuo Klevuko, galima sakyti, ir prasidėjo mūsų senjorų pensionatas. Bedančiame snukelyje atnešęs „pirmąją plytą padėjo“ būtent jis. Stebėję tą nuostabią transformaciją, kai senas, vilties nebeturintis, iškankintas, ir bijantis žingsnį žengti šuo pamažu virto į patenkintą, mylimą ir mylintį senuką, mes užsikrėtėm šiuo virusu. Kai jisai krūpčiojo, krūpčiojom ir mes, kai pradėjo kelti savo iki žemės nunarintą galvą, kaklą kartu tiesėme ir mes. Kartu vaikščiojom pirma pavasario žole, kartu nieko nematančiomis akimis ir negirdinčiomis ausimis tyrinėjome naują aplinkinį pasaulį. Visi, kas jį nešiojo į lauką pasimėgauti saulute ir grynu oru, žino tą „firminį“ Klevuko išmoktą judesį pas mus – kaip jisai, pajutęs rankas sau ant pilvo ir krūtinės, pats šokteldavo į viršų it arkliukas, taip bandydamas padėt mums jį pakelti... Klevukas tapo tarsi mūsų simboliu. Beviltiškos, bet laimėtos kovos, atsipirksių pastangų, kuriomis niekas netikėjo, ištaisytos skriaudos, atstatyto gyvenimo... Ir išmokė mus daug, ir labai daug mums davė.
Deja, labai to bijom, bet atrodo, kad artėja laikas atsisveikinti.
Nebesugebant jam atsistoti ant kojų, labai tikėjomės, kad tai sąnarių uždegimas ar kažkokia kita senatvinė liga, kurios simptomus galima malšinti ir gyventi toliau. Skubėjom darytis tyrimus ir... širdį tarsi kas į kumštį suspaudė, gavus rezultatus. Jie nerodė jokio uždegiminio proceso, jokio nukrypimo nuo normos, iš esmės buvo tikrai neblogi kaip tokio amžiaus šuniui. Veterinarės nuomone, jo organizmas tiesiog pradėjo po truputį „išsijunginėti“. Buvo sustatytos visos lašelinės, suleisti visi stiprinamieji, sušerti visi vitaminai, tačiau gali būti, kad tai pabaigos pradžia.
Į prieglaudėlę Klevukas atkeliavo 19 03 2011. Su mumis jis laimingai pragyveno pusantrų metų. Skaičiuojam kiekvieną dieną, kol dar esam kartu.
PAPILDYTA 04 10 2012. Klevuko nebėra. Jis išėjo šiąnakt. Taip džiaugiuosi, kad dar spėjau vėlyvose išvakarėse paglostyti ir pabučiuoti jam kaktą. Net savo mirtyje jis buvo orus – vakar dieną sužinojome galutinę diagnozę (neoperuotinas auglys krūtinės ląstos viršutinėje pusėje), ir tos pačios dienos vakare jisai išėjo. Turbūt, suprato, kad atėjo laikas, nenorėjo apsunkinti mūsų – kol būtume ieškoję savy stiprybės ir drąsos jam padėti išeit.
Vargu, ar kas, to nepatyręs, supras tą skausmą, kai vienas po kito išeina tavo draugai. Kai gyvūną globoji ir ruoši ne naujam gyvenimui, o mirčiai. Mąstai ne apie naujus šeimininkus, namus, o kada pasibels ta lemtinga amžino išsiskyrimo minutė. Tai lyg eiti tiltu, kuris, žinai, neveda niekur, jis nutrūks upės vidury.
Štai tokios mintys puola, šluostantis ašaras.
Žinote, kaip jas vejame šalin? Kai galvojame, ką reiškia visą gyvenimą muštam ir engtam šuniui pagaliau pajausti žmogaus šilumą ir meilę. Nors paskutiniais gyvenimo mėnesiais pamatyt, kad žmogus gali būti kitoks – jis gali glausti ir padėti. Kad jie rūpi kažkam, jie tikrai rūpi. Kad bent paskutiniais metais, į pakutinę kelionę jie neina vieni, jie neina apleisti ir niekam nereikalingi. Mes einam drauge. Iki galo.
Klevuk, pasveikink nuo mūsų Jurbarkiuką, Džefą, Miksą ir Šansą. Pasakyk jiems, kad niekada jų nepamiršim, kad labai laukiam, kol vėl pasimatysim. Tu dabar girdi ir matai, tavo kailelis žvilga saulėje, tu lakstai ir skardžiai loji. Tik jūs mūsų nepamirškit, kol vėl susitiksim. Saugokit mūsų prieglaudėlę, būkit mūsų keturkojai angelai sargai."
www.facebook.com/photo.php?fbid=380903515262847...