2010-02-08 23:03
Aleksiukas
2011-09-11 06-38
Man irgi kartais kliūva tas skaičiavimas valandomis. Ypač tai veikia, kai būna prieššventinė diena. Juk jeigu nustatytas pastovus darbo laikas ir pastovus (ne valandinis atlyginimas) tai prieššventinis trumpinimas valanda nieko neįtakoja.
Juk žmogui, kuris savo DS turi nustatytą pastovų atlyginimą už 5 d.d. savaitę po 8 val. darbo dieną, tai jo atlyginimo neįtakoja tai ar 22 darbo dienų mėnesyje yra 176, 175 ar 174 val. (gruodis). O va jei žmogus sirgo tą mėnesį, atostogavo arba pradėjo dirbti ne nuo mėnesio pradžios tai pagal programą jau gaunasi skirtumas. Tai kodėl vieniems ta prieššventinė diena daro įtaką atlyginimui, o kitiems ne?
Ir iš to pačio darbo kodekso (detaliau galima panagrinėti DK kometare):
26 straipsnis. Terminų skaičiavimas
1. Terminas, apibrėžtas tam tikru laikotarpiu, prasideda kitą dieną po tos kalendorinės datos arba įvykio, kuriais apibrėžta jo pradžia.
3. Į savaitėmis ar kalendorinėmis dienomis skaičiuojamą terminą įeina ne darbo ir švenčių dienos. Jei paskutinė termino diena yra ne darbo diena, tai termino pabaigos diena laikoma artimiausia po jos einanti darbo diena. Dienomis skaičiuojamas terminas yra skaičiuojamas kalendorinėmis dienomis, jeigu įstatymų nenustatyta kitaip.