aussrine rašė: Na man irgi taip atrodo, kad ne darbadavys pasiūlė jam išeiti direktoriauti, kad būtų šalių susitarimas ir dar mokėti išeitinę. Na nebent darbdavys labai geras ir jis kiekvienam sutiktų mokėti išeitinę. Bet ką jie ten sutarė , už ką išeitinė vis tiek protas neneša.
Be to po to prasideda visi tokie dalykėliai, kaip išmokos ne pagal LR normatyvus, kurių negalima traukti į sąnaudas.
Mano manymu šiuo atveju turėtų būti pats paprasčiausias DK 127 str.1d. (pačiam prašant).
Nebūtinai. Šis 125 str. taip pat gali būti pagrįstas
darbuotojo noru. Ir išeitinė čia visai
nebūtina. Bet jei vienas prašo (juk nedraudžiama?), o kitas sutinka - tai čia viskas normalu ir teisėta. Kita šalis gali visai nesutikti su tokiu prašymu, kas liepia? Šis straipsnis labai demokratiškas.
125 straipsnis. Darbo sutarties nutraukimas šalių susitarimu
1. Viena darbo sutarties šalis gali raštu pasiūlyti kitai šaliai nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu. Jei ši sutinka su pasiūlymu, per septynias dienas turi apie tai pranešti šaliai, pateikusiai pasiūlymą nutraukti darbo sutartį. Sutarusios nutraukti sutartį, šalys sudaro raštišką susitarimą dėl sutarties nutraukimo. Susitarime numatoma, nuo kurio laiko sutartis nutraukiama, ir kitos sutarties nutraukimo sąlygos (kompensacijų, nepanaudotų atostogų suteikimo ir kt.).
2. Jei antroji šalis per šio straipsnio 1 dalyje nustatytą laiką nepraneša, kad sutinka nutraukti sutartį, laikoma, kad pasiūlymas nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu yra atmestas.