vvirginija1 rašė:
Natalija1 rašė: Dokumentus būtinai reikia perduoti jam... nes po to gali būti problemų
Ir turbūt turėčiau surašyti kokį dokumentų perdavimo-priėmimo aktelį?
vvirginija1, jei įmonei keliama bankroto byla, išeidama savo noru jūs prarasite išietinę išmoką. Laukti, kol teismas priims nutartį dėl bankroto bylos iškėlimo - irgi ne išeitis, nes neaišku, ar ieškinys teismui paduotas. Aš siūlau jums tokį planą:
1) pasiskambinti į jūsų apygardos teismo civilinių bylų raštinę ir paklausti, ar peteiktas ieškinys dėl bankroto bylos iškėlimo jūsų įmonei. Pasisakykite, kad esate tos įmonės darbuotoja.
2) būtinai sudarykite visų įmonės dokumentų (kurie yra pas jus) apyrašą; būtų gerai, kad jį patvirtintų ir dar bent du įmonės darbuotojai (jei yra tokia galimybė). Jei negaila pinių - faktines aplinkybes (t.y. aprašyti dokumentus) gali antstolis.
3) jūs nieko neparašėte apie akcininkus. Jei žinote bent vieno adresą, dokumentus pagal apyrašą nuvežkite jam ir pagal perdavimo-priėmimo aktą palikite.
4) iš darbo išeikite bent jau su išeitine (tegul ir "popierine" kol kas)pagal, pvz. DK 128 straipsnio 1 d.:. darbuotojas turi teisę nutraukti neterminuotą darbo sutartį, taip pat terminuotą darbo sutartį, sudarytą ilgesniam kaip šešių mėnesių laikui, jeigu jo darbo vietoje darbo sutartyje nustatytu darbo laiku prastova ne dėl darbuotojo kaltės tęsiasi ilgiau kaip trisdešimt dienų iš eilės arba jeigu ji sudaro daugiau kaip šešiasdešimt dienų per paskutinius dvylika mėnesių, taip pat
jeigu jam daugiau kaip du mėnesius iš eilės nemokamas visas jam priklausantis darbo užmokestis (mėnesinė alga).
2. Darbo sutartis turi būti nutraukiama nuo darbuotojo prašyme nurodytos datos. Ši data turi būti ne ankstesnė kaip trys dienos nuo prašymo padavimo dienos.
Jei bus iškelta bankroto byla, administratroius jums priskaičiuotus, bet neišmokėtus pinigus gaus iš garantinio fondo.
5) pateikti teismui ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo galite ir jūs pati.