rašė: Kaip tas pensijų pakopas reikia keisti ir ar iš vis ką nors reikia keisti?
Kalbant apie pensijų sistemos antrą pakopą – nelabai seniai buvo įvykdyta reforma, kuri nustatė, kad yra pervedama dalis įmokos iš „Sodros“, o žmones prisideda patys dar gaudami skatinančiąją įmoka iš valstybės biudžeto. Trečdalis gyventojų, dalyvaujančių antroje pakopoje (352.500), pasirinko tokį modelį ir tikėtina, kad iki senatvės jie nuosekliai kaupdami, turės pakankamai lėšų, kad tai būtų reikšminga būsimos pensijos dalis.
Tačiau žmonės, kurie yra likę vos prie 2 % iš „Sodros“ pervedamos į pensijų fondus dalies (684.000), dažniausiai gauna mažesnes ar nepastovias pajamas. Tikimybė, kad jie sukaups lėšų, kurios galėtų būti rimta paspirtis senatvei, yra labai nedidelė, tuo pačiu „Sodros“ įsipareigojimai jiems yra sumažinti. Kitaip tariant, jų pensija sumažės, tačiau didesnių sumų jie senatvei fonduose nesukaups. Ši problema yra žinoma, tad geriausia išeitis yra juos sugrąžinti į „Sodrą“. Tada sistema bus kompaktiškesnė, atitinkamai bus pasiekti antrai pakopai keliami tikslai, o tos neefektyviosios antros pakopos dalies bus iš esmės atsisakyta.
Ar tiems žmonėms leisit pasirinkti, grįžti į „Sodrą“, ar, tarkim, prisidėti papildomai ir likti antroje pakopoje?
Taip, žinoma. Variantų dėl pasirinkimo gali būti labai įvairių, bet faktas yra tas, kad tiems žmonėms neapsimoka būti antroje pakopoje, tad reikia sudaryti tiems žmonėms kitokias galimybes.
Plačiau:
vz.lt/vadyba/finansai-apskaita/2016/...
Man tai skamba kaip bausmė tiems, kurie neprisideda tais 2proc. Nepatinka ir tas apibendrinimas, neva
. O ką darys su tais, kurie gauna ne mažesnes ir pastovias pajamas, bet jiems labiau apsimoka kaupti papildomai KITAIP negu prisidedant prie papildomo II pakopos kaupimo? Dabar jau iš trijų variantų beliks tik du - arba grįžti į sodrą, arba vistiek prisidėti?