Netyčia radau, gal kaip tik tai, ko reikia:
Gyventojas nevykdantis individualios veiklos ir nedirbantis pagal darbo sutartį su įmone sudaro paslaugų sutartį, pagal kurią gyventojas įsipareigoja atlikti vienkartines nematerialaus pobūdžio paslaugas, o įmonė įsipareigoja už suteiktas paslaugas sumokėti. Sutartis sudaryta vadovaujantis Civilinio kodekso XXXV skyriaus pirmojo skirsnio nuostatomis. Kaip turėtų būti apmokestinamos gyventojo gautos pajamos?
Remiantis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085; toliau — GPMĮ) 6 straipsniu, gyventojo pajamos gautos pagal paslaugų teikimo sutartis turi būti apmokestintos 15 procentų gyventojų pajamų mokesčio tarifu ir, pagal Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo (Žin., 1996, Nr. 55-1287; 2002, Nr. 123-5512; toliau — SDĮ) 17 straipsnio 8 dalį, 6 procentų dydžio privalomojo sveikatos draudimo įmoka. Vadovaujantis GPMĮ 22 straipsniu, gyventojo gautos ne individualios veiklos pajamos iš įmonės, pagal mokesčio mokėjimo tvarką priskiriamos A klasės pajamoms. Remiantis GPMĮ 23 straipsnių ir SDĮ 18 straipsnio 6 dalimi, įmonė išmokėdami gyventojams išmokas pagal paslaugų teikimo sutartis, privalo apskaičiuoti, išskaičiuoti ir sumokėti pajamų mokestį bei privalomojo sveikatos draudimo įmokas.
Manau, kad pagal tuos pačius straipsnius galima sudaryt su įmonėm sutartis ir dėl reklamos tinklapyje. Nors pastovi reklama tai būtų jau tęstinė veikla.
www.vmi.lt/lt/index.aspx?itemId=1077032
Klausimai - atsakymai