Edv rašė: Laba diena,
norėjau pasikonsultuoti dėl darbdavio veiksmų. Reiškia pas mus įmonėje sugalvojo tokią tvarką - aš ir kiti mano kolegos sodrines algas gavome mažesnes, kas keliais šimtais litų, kas keliasdešimt, tiesiog darbdavys sugalvojo visiem po kelias dienas išrašyt atostogų. Nes galvoja kad iki 14 dienų atostogų nereikia mokėti atostoginių, o po to, neva tai sumokės atostoginius tada kai viršys tas 14 dienų. Niekaip nepagaunu darbdavio veiksmuose logikos, juk jeigu vistiek sumokėsi tuos pinigus tai kam tokios maklės reikalingos? Ar čia tipo mes iš savo algų truputį pakredituojame darbdavį, ir kai jis tokiu būdu išeikvos mūsų atostogas, galės mus kada nori išmesti neapmokamų atostogų.
Gal kas geriau už mane supranta tokių veiksmų seka
Neteisingai jūsų darbdavys elgiasi. Jeigu darbuotojas eina nors ir 1 dieną atostogų, darbdavys privalo ne vėliau kaip prieš 3 k.d. sumokėti atostoginius. Jeigu atostoginiai nesumokami laiku, atostogos pratęsiamos tiek dienų, kiek buvo vėluojama sumokėti atostoginius ir už tas pratęstas dienas taip pat turi būti sumokėti atostoginiai. Ir šiaip atostogų yra išleidžiama arba remiantis darbuotojo prašymu, arba patvirtintu atostogų grafiku, kuriame turi būti darbuotojų parašai.
Nemokamų atostogų be jūsų prašymo darbdavys išleisti negali. Ir net jei yra jūsų prašymas nemokamoms atostogoms, darbdavys jus gali išleisti šių atostogų tik jei patenkate į Darbo kodekso 184 str. nurodytus atvejus. Žinoma, jei įmonėje yra kolektyvinė sutartis, joje gali būti aptarti ir kiti nemokamų atostogų išleidimo atvejai.