lanita rašė: Situacija tokia - ginčijamės iki pamėlynavimo, ar savanoriškai tapti ar netapti PVM mokėtojais? Prašau padėkite išsiaiškinti ginčą, pateikite orgumentus. 2 akcininkai prieš tapimą PVM, vienas kategoriškai už. Jis prisiklausęs, kad tai labai gerai. Kad nereikės mokėti PVM, kad susigrąžins pinigėlius sumokėtus už pirktą įrangą (jis ne buhalteris). Man reikia labai paprastai (kiek įmanoma) ir vaizdžiai su skaičiukais įrodyti kažkurią tiesą. Padėkite...
Pagal invidualią veiklą dirbta toje srityje apie 7 metus. 100 000 niekada neviršyta. Pajamos buvo yra apie 70000 lt per metus.
Dabartinė situacija - įsteigta nauja įmonė UAB. Pirmus metus planuojama pirkti naujos įrangos, min 50000, max gali būti >100 000. Pirmus metus planuojama, kad pajamos bus mažesnės nei išlaidos. Ateity galbūt tapsim priverstinai PVM mokėtojais (bet čia dar klausimas - kada?, gal po metų, gal po trijų).
realiai akcininkas turi suvokti, kad tai ne jo mokamas mokestis, o tik administruojamas.
Kai yra PVM mokėtojas, vyksta schema tokia.
pirktos prekės už 100 +21 PVM
Parduotos prekės už 300 +63 PVM. (Pelnas 200)
Skirtumą tarp 63 ir 21, t.y. 42 reikės sumokėti į biudžetą. Bet čia reikia suvokti, kad kai perkate, sumokate ta 21, o kai parduodate, jums pirkėjas sumoka tuos 63. Valstybė iš jūsų ir pasiima skirtumą., nes šį mokestį įmonės tik administruoja, moka galutinis vartotojas.
Kai nesate PVM mokėtojas, tada 21 pirkimo gražintis iš valstybės negalite ir tai tampa savikainos dalimi. Parduodate be PVM už 300 lt ir jūsų pelnas 179.
Kai negalite gražintis PVM, tai brangiau mokate už viską, už komunalinius, kai perkate ilgalaikį turtą ir kt. Bet kokiu atveju būti PVM mokėtoju apsimoka labiau