Voveruska01 rašė:
Gal galite pakomentuoti. Svarstau sąnaudų metodo pasirikimo pliusus ir minusus.
1 metodas - 30proc. be papildomos dokumentacijos
2 met. -pagal faktą.
Pasiskaičiavau įvairius variantus ir nustačiau, kad 1 metode į 30 procentų įeina ir PSD, ir sodra. O būtent šios sąnaudos sudaro ~13 proc.pajamų.
Tai ir mąstau, gal labiau verta rinktis 2 metodą - 13 proc.sąnaudų jau garantuota, o likusias sąnaudas (minimum 17 proc) "susirinkti" nebus sunku, įvertinant tai, kad į leidžiamus atskaitymus galima traukti nusidėvėjimą, kitas išlaidas (manau, kad ir CA draudimas ir kt)
Kokia jūsų nuomonė?
Manau, kad abu metodai yra geri. Kurį pasirinkti tai priklauso nuo vykdomos veiklos pobūdžio ir patiriamų tai veiklai išlaidų. Jei tarkim veikla yra intelektuali, tuomet sąnaudų būna labai nedaug, tad pasirinkus 30 proc. yra geras pasirinkimas. Žinoma ir 30 proc. nėra tos išlaidos, nes gauti 70 proc. pelningumą tikriausiai galima tik pardavinėjant narkotukus, ginklus ar kitokia neleistina veikla. Visos veiklos kurios yra leidžiamos įstatymais reikalauja žymiai daugiau nei 30 proc. išlaidų. Tačiau uždirbant pajamas iš intelektualios veiklos būna sudėtinga ir nenaudinga labai smulkiai rinkti sąnaudas, o ir įstatymai netobuli.
Pasirinkus 30 proc. išlaidų skaičiavimo metodą reikėtų prisiminti, kad jo taikyti negalima jei teikiamos paslaugos darbdaviui, pvz. dirbama pagal DS buhalteriu ir pagal IDV tam pačiam darbdaviui teikiamos juridines paslaugas. Tuomet naudoti individulios veiklos išlaidoms 30 proc. metodo jau negalima.
Teikiant buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugas, kurį metodą pasirinkti sudėtinga patarti, nes tai priklausys nuo įvairių faktorių. Pvz. jei bus nuomojamos patalpos kaip ofisas, tuomet jau 30 proc. nelabai verta taikyti. Jei bus teikiama namuose, tai tikriausiai taikyčiau 30 proc., juk nepradėsite smulkiai skaičiuoti kiek el.energijos sunaudosite darbui ir kiek asmeniniams tikslams ir t.t. Žodžiu tiesiog kai VMI norės patikrinti nesu linkusi bent jau aš įrodinėti kad nesu kupranugaris