tomukas rašė:
Taigi elementariai priskaičiuoji mokėtiną PSD ir sumoki. Jei netingi, gali priskaičiavimo buhalterines pažymas rašinėti, bet tada kiekvienam judesiui reiks po pažymą.
Tiesiog buhalterinės operacijos apraše nurodai, kad tai "PSD už Mb narį" ir viskas, visiems aišku ir D kitų mokesčių sąnaudos, K banko sąskaita ( arba kažkas panašaus).
Buhalterinės pažymos yra priskiriamos pagalbiniams dokumentams, papildomai informacijai atskleisti, vadinasi jos yra ne privalomos, tačiau iš visų laisvos formų buhalterinio įforminimo dokumentų buhalterinių pažymų pavadinimas yra įrašytas Buhalterinės apskaitos įstatyme. Ir dar daugiau, Buhalterinės apskaitos įstatyme nurodyti du atvejai kada jas privaloma surašyti:
1) ūkinės operacijos ir ūkiniai įvykiai, kurie negali būti pagrįsti apskaitos dokumentais, pagrindžiami su jais susijusių ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių apskaitos dokumentais, surašant buhalterinę pažymą, kuri turi šio įstatymo 13 straipsnio 1 dalyje nurodytus rekvizitus. (BAĮ 12 str.2 d.);
2) klaidos apskaitos registruose, pastebėtos po metinių finansinių ataskaitų sudarymo ir patvirtinimo, taisomos tik einamaisiais finansiniais metais surašant buhalterinę pažymą, kuri turi šio įstatymo 13 straipsnio 1 dalyje nurodytus rekvizitus. (BAĮ 18 str.4 d.).
Iki šiol buhalteriai patys nuspręsdavo kokios formos ir kada reikia surašyti buhalterines pažymas, nes tai yra buhalterijos vidinis dokumentas. Tačiau, nuo šių metų pradžios buhalterius surašyti buhalterines pažymas įpareigoja įstatymas. Vadinasi buhalterinių pažymų nesurašymas būtų laikomas įstatymų pažeidimu ir atitinkamai būtų baudžiama.