Statybos įstatymas 19 str. Statinio remontas – statybos rūšis, kai yra tikslas iš dalies arba visiškai atkurti normatyvinių statybos techninių dokumentų nustatytas statinio ar jo dalies savybes, pablogėjusias dėl statinio naudojimo, arba jas pagerinti. Statinio remontas skirstomas į statinio kapitalinį remontą ir statinio paprastąjį remontą.
www3.lrs.lt/cgi-bin/preps2?Condition1=1987...
pasiskaityk toliau, gal rasi sau atsakymą.
17 str 2 dalis ir 20 str paprasčiausiai turbūt nekorektiškai surašyti, nes eksploatacija ribojama tik IĮ savininko nuosavam turtui, naudojamam įmonės veikloje.
Eksploatacijos ir remonto skirtumas mano suvokimu - eksploatacijos metu "eksploatuojamasis objektas" sunaudojamas (pvz auto filtrai, degalai)
Jojo rašė: Pagal 17 str.2 d. ilgalaikio turto eksploatacija priskiriama ribojamo dydžio leidžiamiems atskaitymams ir apie tai lyg turėtų būti kalbama 20str.. Bet aš nelabai randu ir jokio komentaro, nes ten kur kalbama apie eksploatacija (4 dalis) tai tik aptartos situacijos kai turtas priklauso IĮ savininkams ir pan.
Esmė tame, kad įmonė A turi nekilnojamą turtą ir išnuomavo jį įmonei B, kuri prieš pradėdama veikla ten atliko remontą, kuris viršijo 50 proc. įsigijimo kainos. Įmonė B surašė pranešimą įmonei A apie atliktą esminį turto pagerinimą ir pateikė dok.kopijas. Įmonė A turi tą pagerinimą apmokestinti, bet nenori sutikti su visomis pateiktomis sumomis. Nes ne viskas ką įmonė B priskyrė remontui, A įmonės nuomone ten ir turėtų būti.
Mane tai domina konkrečiai ar yra kur aptarta ką įmonė nuomodama nekilnojamą turtą gali apskaityti kaip eksploataciją, o kas jau bus remontas?