Darbo keliems darbdaviams sutartis

T
Tiessi 50
2017-11-03 18:02 Tiessi 2017-11-03 18-10
Norėčiau padiskutuoti apie darbo keliems darbdaviams sutartį.
www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/f6d686707e7...
(SEPTINTASIS SKIRSNIS
DARBO KELIEMS DARBDAVIAMS SUTARTIS - kad ilgai neieškoti)

Paskaičiau ir klausimų kilo...
- Pagal tokią sutartį darbdaviams atstovauja vienas darbdavys, kuris skaičiuoja, išmoka, praneša ir pan. Kitų darbdavių "galvų sąrašuose" šis darbuotojas fiksuojamas tik per dokumentus pagal kuriuos kompensuojama pirmo darbdavio patirtos sąnaudos - kokie tai turi būti dokumentai, kad juos priimtų VMI?
- ar šis "nematomas Sodroje" darbuotojas bus įskaičiuojamas į vidutinį darbuotojų skaičių, taikant vieną ar kitą pelno mokesčio tarifą?
- jei įmonėje pagal sutartis tarkim dirba 20 tokių "Sodros nematomų" darbuotojų, ir 5 sąrašiniai, tai su pageidaujančiu sudaryti savanoriškos praktikos sutartį asmeniu tokia sutartis tampa neįmanoma?
- jei tarkim Tiessi jau dirba kažkokioje įmonėje ir atsiranda interesantas (antras darbdavys), darbdaviai susitaria, kad Tiessi dirbs pas juos abu pagal darbo keliems darbdaviams sutartį. Kaip suprantu, turėtų būti keičiama esama darbo sutartis? Ir pirmas darbdavys prisiima pareigą būti pagrindiniu darbdaviu? Tarkim pakeičiam darbo sutartį, pridedam algos už didesnį darbo krūvį, tačiau kas mokės atostoginius, jei Tiessi po 4 mėn nuo sutarties pakeitimo sugalvos išeiti atostogų? O atostogų tai gali būt prikaupta ir pvz 2 ar 3 mėnesiai. VDU skaičiavimo tvarka juk nenumato jokių išimčių. O antram darbdaviui mokėti atostoginius, kurių Tiessi neuždirbo ir neaišku ar uždirbs - kaip ir nelogiška? Ar šiuo atveju antras darbdavys iš karto turėtų susižinoti realią situaciją ir atsisakyt sudarinėt darbo keliems darbdaviams sutartį?
- ar darbo keliems darbdaviams sutartis galima tik naujai sutarčiai, t.y. jei žmogus kažkur dirba, tai ta sutartis negali tapti darbo keliems darbdaviams sutartimi?
- jei darbo santykiai nutraukiami darbuotojo valia, viskas lyg ir aišku. Tačiau kaip bus, jei darbo sutartį norės nutraukti pvz vienas iš 3 darbdavių? Yra pasakyta, kad "Sprendimą nutraukti darbo keliems darbdaviams sutartį ar siūlyti darbuotojui pakeisti darbo sutartį priima visi darbdaviai kartu, o jiems santykiuose su darbuotoju atstovauja pirmasis darbdavys. Atleidžiamam darbuotojui išmokamos sumos tarp darbdavių padalijamos proporcingai kiekvieno darbdavio apmokamai darbo laiko normos daliai." - tai galioja ir išeitinei išmokai?
- o jei darbo sutartį nori nutraukti pirmasis darbdavys, kiti du sutartį pratęsia? Kaip tokiu atveju? Pirmasis tik skaičiuoja ir prašo kompensacijų? Antraip - jei jis "visai išeina iš žaidimo" - tai reikštų sutarties nutraukimą, juk tas darbuotojas figūruoja būtent pirmojo darbdavio Sodros sąrašuose?.
Pasiginčykim :)


Niemand Niemand 4934
2017-11-03 18:42 Niemand
Tokia sutartis turi daug problemų, todėl geriau naudoti klasiką - paprasta sutartis plius paslaugų sutartis. Labai retai yra poreikis daryti kitaip.
Dėl mokestinės pusės galėsiu pirmadienį vmi raštą įkelti.
T
Tiessi 50
2017-11-03 18:46 Tiessi
ačiū, bet paslaugų sutartis ne visad patogi... Pvz toje pačioje prekybos salėje prekiauja 2 įmonės. Darbo dviems darbdaviams sutartis išspręstų ir valandų, ir darbo prie EKA/parašų problemą.
O rašto pirmadienį tikrai lauksiu :)
Niemand Niemand 4934
1 2017-11-06 10:27 Niemand
Prisegu vmi raštą dėl mokestinės pusės. Del_mokesciu_sudarius_ds_su_keliais_darbdaviais.pdf
Niemand Niemand 4934
2017-11-06 10:35 Niemand

Tiessi rašė:
ačiū, bet paslaugų sutartis ne visad patogi... Pvz toje pačioje prekybos salėje prekiauja 2 įmonės. Darbo dviems darbdaviams sutartis išspręstų ir valandų, ir darbo prie EKA/parašų problemą.
O rašto pirmadienį tikrai lauksiu :)


Kažkaip nelabai įsivaizduoju tokios situacijos...
Šiaip yra du esminiai tokios sutarties trūkumai:
- specifinis mokestinis režimas;
- neįmanoma vienam darbdaviui nutraukti sutarties, gali tik visi darbdaviai susitarę, bet ne vienašališkai.
Darbuotojam naudinga, darbdaviam - ne.
2017-11-06 10:50 Luka_Paciolis
Manyčiau, kad tokia sutartis galėtų būti taikoma įmonių grupėje, kai vieno darbuotojo atliekama funkcija gali būti reikalinga keliems darbdaviams, pavyzdžiui, teisininkas, buhalteris, IT specialistas gali dirbti kelioms grupei priklausančioms įmonėms.
Niemand Niemand 4934
1 2017-11-06 10:55 Niemand

Luka_Paciolis rašė:
Manyčiau, kad tokia sutartis galėtų būti taikoma įmonių grupėje, kai vieno darbuotojo atliekama funkcija gali būti reikalinga keliems darbdaviams, pavyzdžiui, teisininkas, buhalteris, IT specialistas gali dirbti kelioms grupei priklausančioms įmonėms.


Grupėse sėkmingai naudojamos administravimo sutartys, pvz., motina teikia dukroms biuro, teisines, personalo valdymo, buh apskaitos, IT paslaugas. Na, arba viena iš specializuotų grupės įmonių teikia atitinkamas paslaugas kitoms.
Pereidinėti prie darbo keliems darbaviams sutarčių - nulis motyvacijos. Vienintelė man žinoma priežastis tą daryti, kai yra reikalavimai dėl licencijuotų darbuotojų, pvz., auditorius keliose audito įmonėse.
2017-11-06 10:57 Luka_Paciolis
Tuomet nelabai suprantu kokiu tikslu tokia sutarties forma atsirado naujame DK?
Niemand Niemand 4934
2 2017-11-06 11:02 Niemand

Luka_Paciolis rašė:
Tuomet nelabai suprantu kokiu tikslu tokia sutarties forma atsirado naujame DK?


Reikėjo gi autoriams kažkaip pateisinti naujo kodekso poreikį, teko įjungti fantaziją. Su kitomis naujomis rūšimis panaši situacija, pvz., nafik pameistrystė, jei darbo teisės plotmėje ji niekuo nesiskiria nuo terminuotos..
2018-02-13 12:52 Pumpushkia
Sveiki, man taip pat daug klausimų kilo dėl šios sutarties rūšies. Esmė, kad esame dvi įmonės, kurios sudarėme du atskirus susitarimus dėl dviejų atskirų darbuotojų - buhalterės ir miškininko. Pirmasis darbdavys šiuos darbuotojus jau seniausiai įdarbinęs, tačiau mano įmonėje šie darbuotojai dirba pagal darbdavių susitarimus (su šiais darbuotojais esame trys įmonėje).
Klausimai:
1) Ar antram darbdaviui reikalingi įsakymai dėl darbuotojo priėmimo į darbą, kai yra susitarimas tarp darbdavių, ir ar darbuotojas turėjo pateikti prašymus dėl priėmimo į darbą antrajam darbdaviui, med.knygeles ir pan.?
2) Kaip dėl darbo sutarties formos? Pirmasis darbdavys (kuris atsakingas už visus mokesčius, atlyginimus ir t.t.) padarė savo esamose darbo sutartyse pakeitimus dėl atitinkamų punktų, ar antrajam darbdaviui reikalinga turėti tokios DS kopiją? Ar reikėjo perrašyti naujas DS formas?
3) Darbuotojai dirba pirmojo darbdavio biuro patalpose, kaip dėl visų privalomų tvarkų daryti? Ar pakanka pirmojo darbdavio taikomų vidaus tvarkų, su kuriomis darbuotojai seniausiai supažindinti, ar mano įmonė taip pat privalo pasirašyti visas vidaus darbo tvarkas ir tuos darbuotojus supažindinti?
4) Ar mano įmonė turėtų sudaryti atskirą susitarimą dėl biuro patalpų dalijimosi ar kažką pan.?

Labai lauksiu atsakymo, kas su tuo susidūrė ir pritaikė.
Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis
Tax.lt © 2002 - 2024, admin@tax.lt, Reklama tax.lt

Buhalterinės apskaitos sistema internete smulkiam ir vidutiniam verslui