Norėčiau padiskutuoti apie darbo keliems darbdaviams sutartį.
www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/f6d686707e7...
(SEPTINTASIS SKIRSNIS
DARBO KELIEMS DARBDAVIAMS SUTARTIS - kad ilgai neieškoti)
Paskaičiau ir klausimų kilo...
- Pagal tokią sutartį darbdaviams atstovauja vienas darbdavys, kuris skaičiuoja, išmoka, praneša ir pan. Kitų darbdavių "galvų sąrašuose" šis darbuotojas fiksuojamas tik per dokumentus pagal kuriuos kompensuojama pirmo darbdavio patirtos sąnaudos - kokie tai turi būti dokumentai, kad juos priimtų VMI?
- ar šis "nematomas Sodroje" darbuotojas bus įskaičiuojamas į vidutinį darbuotojų skaičių, taikant vieną ar kitą pelno mokesčio tarifą?
- jei įmonėje pagal sutartis tarkim dirba 20 tokių "Sodros nematomų" darbuotojų, ir 5 sąrašiniai, tai su pageidaujančiu sudaryti savanoriškos praktikos sutartį asmeniu tokia sutartis tampa neįmanoma?
- jei tarkim Tiessi jau dirba kažkokioje įmonėje ir atsiranda interesantas (antras darbdavys), darbdaviai susitaria, kad Tiessi dirbs pas juos abu pagal darbo keliems darbdaviams sutartį. Kaip suprantu, turėtų būti keičiama esama darbo sutartis? Ir pirmas darbdavys prisiima pareigą būti pagrindiniu darbdaviu? Tarkim pakeičiam darbo sutartį, pridedam algos už didesnį darbo krūvį, tačiau kas mokės atostoginius, jei Tiessi po 4 mėn nuo sutarties pakeitimo sugalvos išeiti atostogų? O atostogų tai gali būt prikaupta ir pvz 2 ar 3 mėnesiai. VDU skaičiavimo tvarka juk nenumato jokių išimčių. O antram darbdaviui mokėti atostoginius, kurių Tiessi neuždirbo ir neaišku ar uždirbs - kaip ir nelogiška? Ar šiuo atveju antras darbdavys iš karto turėtų susižinoti realią situaciją ir atsisakyt sudarinėt darbo keliems darbdaviams sutartį?
- ar darbo keliems darbdaviams sutartis galima tik naujai sutarčiai, t.y. jei žmogus kažkur dirba, tai ta sutartis negali tapti darbo keliems darbdaviams sutartimi?
- jei darbo santykiai nutraukiami darbuotojo valia, viskas lyg ir aišku. Tačiau kaip bus, jei darbo sutartį norės nutraukti pvz vienas iš 3 darbdavių? Yra pasakyta, kad "Sprendimą nutraukti darbo keliems darbdaviams sutartį ar siūlyti darbuotojui pakeisti darbo sutartį priima visi darbdaviai kartu, o jiems santykiuose su darbuotoju atstovauja pirmasis darbdavys. Atleidžiamam darbuotojui išmokamos sumos tarp darbdavių padalijamos proporcingai kiekvieno darbdavio apmokamai darbo laiko normos daliai." - tai galioja ir išeitinei išmokai?
- o jei darbo sutartį nori nutraukti pirmasis darbdavys, kiti du sutartį pratęsia? Kaip tokiu atveju? Pirmasis tik skaičiuoja ir prašo kompensacijų? Antraip - jei jis "visai išeina iš žaidimo" - tai reikštų sutarties nutraukimą, juk tas darbuotojas figūruoja būtent pirmojo darbdavio Sodros sąrašuose?.
Pasiginčykim :)