2003-06-25 11:45
artas71
Gydytojo - kompiuterasto patarimai
Kl.: "Man 14 metų, aš esu mokinys. Prašau, padėkit man! Visi mano draugai sako, kad modemas turi būti mažiausiai 9600, o mano - tik 2400. Su tėvais apie tai aš nedrįstu kalbėtis: jie labai griežti. Ar tai patologija? Patarkite, koks turi būti normalus modemas."
Ats.: Čia nėra jokios patologijos. Tokiu atveju norma - viskas, kas jums teikia malonumą bendraujant, kas jums patinka. Atsiminkite, daug kas priklauso nuo jūsų. Aš žinau daug atvejų, kai žmogus su 1200 modemu išdarinėdavo tokius dalykus, kokie jo kaimynui (kurio modemas, beje, buvo 14400) net neprisisapnuodavo. Kitas reikalas, jei pas suaugusį žmogų modemas ne didesnis kaip 300 - skubiai kreipkitės pas gydytoją.
Kl.:"Mano vardas Nastia, rudenį aš eisiu į 8 klasę. Man neramu, kad mano kietasis diskas labai mažas. Ar yra galimybė kaip nors jį padidinti? Klasėj mergaitės iš manęs juokiasi..."
Ats.:Tai visiškai nejuokinga. Labai daug žmonių susiduria su šia problema. Laimei, šiuo metu jau yra labai daug būdų tai įveikti. Kiekvienas turi savo privalumus ir savo trūkumus. Ką pasirinkti - jūsų reikalas. Tik neužmirškite pasitarti su specialistu.
Kl.: "Jums rašo Miša, šiuo metu tarnaujantis armijoj. Prieš tris metus aš pradėjau užsiiminėti "Microsoft Office", ir iki šiol šitu užsiimu. Kelis kartus bandžiau mesti, bet nieko nesigavo. Ko gero, aš iškrypėlis ir silpnavalis. Greitai grįšiu namo - o kaip draugams į akis pažiūrėt?"
Ats.: Nesijaudinkit, tam nėra jokių priežasčių. Tai visai normalus reiškinys, šį etapą praeina dauguma. Kai kuriais duomenimis, iki 85% vyrų tuo užsiiminėjo arba iki šiol tuo užsiima. Paprastai po kažkiek laiko tas praeina. Aišku, jeigu jūs tuo užsiimate kelis kartus per dieną, priedamas iki išsekimo- reikia psichiatro pagalbos.
Kl.: "Mes su vyru kiekvieną penktadienį darom visos informacijos rezervinę kopiją. Man labiau patinka Bernuilli kartridžai, o vyrui - 1.2Gb magnetooptiniai diskai. Kuris iš mūsų yra teisus?"
Ats.: Jūs abu teisūs. Kiekvienas turi savo įpročius, savo idealus. Todėl ir vienas, ir kitas požiūris turi teisę egzistuoti. Mano patarimas - darykite tai dažniau.
Kl.: "Pirmą vestuvių naktį mes su žmona pabandėm instaliuoti Windows 95, bet mums nieko neišėjo. Gal mes kuo nors sergame? Patarkite, kur mums kreiptis?"
Ats.: Svarbiausia - nesijaudinti. Neišėjo pirmą kartą - pabandykite vėl. Nebijokit eksperimentuoti, jums tikrai pasiseks. Uždekite žvakes, įjunkite tylią raminančią muziką ir pirmyn. Atminkite: daugiau kaip 1 000 000 žmonių turėjo tuos pačius nemalonumus, kaip ir jūs. O kiek dar su jais susidurs?
Kl.: "Ką tik įsigijau naują kompiuterį. Kaip sužinoti, ar aš pirmas juo naudojuosi, ar ne?"
Ats.: Tai visiškai nesvarbu. Svarbiausia - rasti tarpusavio supratimą.
Kl.: "Kaip teisingai įstatyti 3.5" diskelį?"
Ats.: Paprastai jis imamas dešine ranka ir įdedamas į atitinkamo dydžio skylę maždaug į 6 pirštų gylį. Jeigu jūs kairiarankė - galite tai daryti ir kaire ranka, tai nedraudžiama. Galite pabandyti tai atlikti su lūpų arba šlaunų pagalba - tai įneš įvairovės į kasdienybę.
Kl.: Man jau 22 metai, tačiau dar nė karto nebandžiau įdiegti jokios su mp3 failais skirtos dirbti programos. Nenoriu diegti bet kokios programos. Gal aš kvaila?
Ats.: Esi protinga mergina. Į tai, ką daro kiti, nekreipk dėmesio. Kiekvienas suaugęs žmogus laikosi savo principų ir nereikia niekur skubėti.
Kl.: Kartą pastėbejau, jog C ir D diskų talpos nevienodos, nors anksčiau buvo lygios. Ar tai normalu?
Ats.: Nedidelė diskų asimetrija yra normalu. Jei diskai skiriasi smarkiai, reikia skubios kvalifikuotos pagalbos.
Kl.: Ar gali 3.5' diskeliams baigtis galiojimo laikas?
Ats.: Diskeliai galioja 5 metus. Apsauginės medžiagos, kuriomis padengti diskeliai, veiklios 2 metus, bet patys diskeliai vis vien galioja 5 metus. Dėl to daug sukti galvos nereikia, nes ant kiekvieno aukštos kokybės diskelio pakelio yra nurodytas galiojimo laikas.
Kl.: Man patinka dirbti su savo Notebook'u vonioje, kai šilta ir šlapia, daug putų. Ar aš normalus?
Ats.: Žmogus, remdamasis savo vertybėmis ir įgytomis žiniomis, nusprendžia, koksai bus jų elgesys su kompiuteriu. Tai labai individualus dalykas. Darykite tai, kas jums patinka.
Kl.: Ar teisybė, kad po plepėjimo mIRC, jei vargina galvos, pilvo skausmai, karščio pylimas ir kiti nemalonūs dalykai, padeda sportavimas?
Ats.: Taip, tai teisybė. Norint, kad po plepėjimo požymiai būtų švelnesni, reikia sportuoti, ypač po dviejų savaičių po paskutinio pasisėdėjimo. Tuomet būtina treniruotis 3-4 kartus per savaitę.
Kl.: Kai ateina savaitgalis, mano operacinė sistema Linux pradeda streikuoti. Ar tai gali būti dėl krūvių sumažėjimo?
Ats.: Gali būti. Žiūrėkite, kas vyksta kitomis dienomis. Be to, šiuo laikotarpiu suaktyvėja virusai.
Kl.: Man 16 metų. Vakar mano draugas nuo mano 3.5" diskelio nuėmė write protect. Ar aš dar galėsiu jį uždėti prieš duodant pasinaudoti kitam draugui?
Ats.: Deja, ne. Write protect uždedamas diskeliui gamybos metu gamykloje. Jo negalima atgaminti jokiomis operacijomis ir panašiai. Beje, kartais būna ir taip, kad write protect iš viso nebūna, nereikia išsigąsti, tai visiskai normalu, apie 20% diskelių to neturi.