To dalia 29.
Dalia, tavo pamastymai tampa labai linksmais
. pSuprantu, pasiulyme akcininkams del pelno paskirstymo tenka remtis tikimybiu teorija, o gal dar ir stjudento pasiskirstymu
?
Papildomas mano "protingumo kriterijaus" srities argumentas butu toks: jei imone ataskaitiniais metais uzdirbo grynaji nuostoli, tai reikstu, kad ji kitais metais nebegali moketi pasalpu mities atveju net jei kolektyvine sutartis tai isakmiai nurodo daryt ?
(ABI 59 str. 6d. leidzia skirt tik 1/5 grynojo pelno tokiems reikalams).
papildomas "kaupimo" prasme atitinkantis argumentas: metiniu premiju atvaizdavimas pelno ir nuostolio ataskaitoje (ypac - kai tos premijos yra siejamos su tikslu pasiekimu ar pelnu) turi atitikti ta pelna ar tikslu pasiekimo laika, kuris yra baze tu premiju atsiradimui.
Pvz. : imone uzdirbo 1 mln. Ir metu pradzioje zadejo, kad jei uzdirbs 1 mln, tai duos 200 tLTL premiju.
Taigis, sudarydama atskaitomybe pagal imone vienais metais (tais paciais, kai atsirado pelnas, lemes 200 tLTL premiju islaidas) rodo, grynaji pelna, lemusi premiju islaidas, o kitais metais (net jei veikla tapo nuostolinga) pelno nuostolio ataskaitoje dar papildomai bumbteli metiniu premiju islaidos (200 tLTL).
Isorinis ataskaitu skaitytojas, paemes tokios imones ataskaitas sako: nucadabakas! Ziurekit, kiek siais metais jie is savo veiklos turi nuostolio!
Ir buhaleris turi aiskint apie kazkokius , kurie liepe praejusiais metais uzdirbtas premijas deti i siu metu islaidas ir t.t. tuo dar labiau suglumindamas jau ir taip pasiklydusi apskaitos labirintuose (mylimas profesoriaus J. Mackeviciaus issireiskimas) verslininka.
O juk zymiai teisingiau butu p/n sukaupti tas premijas kartu su tuo pelnu, kuris yra tu premiju baze. Nebeliktu iskraipymu pelno ir nuostolio ataskaitoje ir "popieriniu" rezervu stumdymu tuda - siuda.