2010-03-04 16:15
Colop
2011-09-11 06-40
Teisinė konsultacija. Kaip bus apskaičiuota išeitinė kompensacija?
„Įmonėje dirbu jau 6 metai. Pasirašiau sutartį, kad 3 mėnesius dirbsiu už pusę minimalios algos. Pasirašiau įsakymą, kad reikia atidirbti 4 mėnesius. Jei po 4 mėnesiu darbo neatsiras, busiu atleistas. Kokia priklauso man išeitinė kompensacija? Ir kaip ji bus apskaičiuota?“
Atsakymas. Atsakant į Jūsų pateiktą klausimą, reikia vadovautis LR Darbo kodekso 140 straipsniu, reglamentuojančiu, jog atleistam darbuotojui išmokama jo vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, atsižvelgiant į to darbuotojo nepertraukiamąjį stažą toje darbovietėje.
Jūsų pateiktu atveju Jūsų nepertraukiamas stažas toje darbovietėje yra 6 metai, todėl vadovaujantis minėtu LR Darbo kodekso straipsniu, Jums priklauso keturių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė kompensacija.
Jūsų atveju vidutinis darbo užmokestis turėtų būti apskaičiuojamas vadovaujantis 2003 m. gegužės 27 d. LR Vyriausybės Nutarimu Nr.650 ,,Dėl darbuotojo ir valstybės tarnautojo vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtinto aprašo 6.8. punktu, kuris reglamentuoja, kad sumažėjus darbo užmokesčiui po to, kai darbdavio iniciatyva įstatymų nustatyta tvarka darbuotojui buvo įteiktas įspėjimas apie atleidimą iš darbo, skaičiuojamasis laikotarpis, pagal kurį apskaičiuojamas vidutinis darbo užmokestis išeitinei išmokai mokėti, yra 3 paskutiniai kalendoriniai mėnesiai, einantys prieš tą mėnesį, kurį buvo įteiktas įspėjimas apie atleidimą iš darbo.
Taigi, vadovaujantis šiuo LR Vyriausybės Nutarimu bei LR Darbo kodeksu, Jums priklauso keturių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė kompensacija, kurios skaičiuojamasis laikotarpis, pagal kurį apskaičiuojamas vidutinis darbo užmokestis išeitinei išmokai mokėti, yra 3 paskutiniai kalendoriniai mėnesiai, einantys prieš tą mėnesį, kurį buvo įteiktas įspėjimas apie atleidimą iš darbo.
Šioje konsultacijoje yra pateikiama tik bendro pobūdžio teisinė informacija ir ji jokiu atžvilgiu negali būti vertinama kaip išsami ir galutinė.