individas rašė: Kuo tau čia ne teisinė norma?
[quote:3877bcb228]civilinio kodekso str. 2.87 numato imperatyvų įpareigojimą bendrovės valdymo organams (tame tarpe ir direktoriui) visomis priemonėmis vengti, jog jo asmeniniai interesai kirstųsi su juridinio asmens interesais. Būdamas tuo pat metu dar ir bendrovės buhalteriu, įmonės vadovas neišvengiamai sukurtų prielaidas interesų konfliktui: kiltų pavojus, jog kažkurios pareigos bus atliekamos neatsakingai, be vidinės kontrolės, dėl ko kentės juridinis asmuo.
Taip pat aktualios Jūsų nurodomoje situacijoje Civilinio kodekso str. 2.135 nuostatos: jis numato, jog atstovo sudarytas sandoris gali būti nuginčytas, jei pažeidžia atstovaujamojo interesus. Kilus teisminiam ginčui teismas be abejo preziumuos, jog bendrovės direktorius (veikiantis kaip bendrovės atstovas) sudarydamas sandorį (darbo sutartį) su pačiu savimi Veikė nesąžiningai, nes galimai siekė išvengti vidinės kontrolės.
Šioje situacijoje logiškai gali kilti ir dar vienas klausimas: bet gi galima situacija, kai bendrove valdo vienintelis asmuo-direktorius, todėl manytina, jog savo turtinių interesų jis nepažeis ir juridinio asmens interesams kenkti nesieks. Tokioje situacijoje atsakymas būtų:
kadangi Lietuvos teismai savo praktikoje vadovaujasi išimtinai vadinama amerikietiškąja juridinio asmens samprata, numatančia ribotos atsakomybės juridinio asmens turto atskirumą nuo visų kitų asmenų asmeninio turto, interesų konfliktas vis vien būtų pripažintas, nors faktiškai „buitinėje tikrovėje“ jo nebūtų (Tai vadinamoji juridinio asmens-fikcijos teorija, plačiai įdiegta Lietuvos teismų praktikoje).
[/quote]
nesikarščiuokite :) skaityti mokame :) tačiau neįtikino :)
visiems būtų aiškiau ir keltų mažiau diskusijų konkreti teisės norma draudžianti tą ar aną, o čia siūlote pasiskaityti daug daug įstatymų, poįstatyminių teisės aktų, tada dar išanalizuoti o kokia gi LR teismų praktika šiuo klausimu - vaje kaip neįdomu...
ar ne smagiau būtų jei teisės aktuose tų kolizijų būtų mažiau? :)