neribotas rašė: Gal kas atsakys dar tik pradedančiam planuoti verslą.
1. UAB, ne PVM mokėtojas, importuoja prekes, sumoka importo PVM.
Parduoda prekes, išskiria PVM ir skirtumą turi sumokėti VMI? Ar...?
2. Fizinis asmuo (būsimas vienintelis UAB akcininkas) importuoja savo vardu prekes, sumoka importo PVM, registruoja UAB ir jai parduoda (be pelno) importuotas prekes.
Kokie nesklandumai ar realūs praradimai grėstų 1 ir 2 atveju? Koks esminis skirtumas tarp PVM mokėtojo ir nemokėtojo šiuo konkrečiu importo atveju?
Dėkui.
1. UAB importuoja prekes iš trečiųjų šalių (ne ES)? Nes yra nemažas skirtumas dėl to.
a) Jei iš trečiųjų šalių, į muitinės sąskaitą sumoka priskaičiuotą importo PVM. Toliau pardavinėja prekes be PVM, nes yra ne PVM mokėtojas. Kai jo paskutinių 12 mėnesių apyvarta viršys 100 000 Lt, turės registruotis PVM mokėtoju.
b) jei įsiveža prekes iš ES, tai turi registruotis PVM mokėtoju, kai iš viso įsiveš prekių už 35 000 Lt. Iki to laiko perka prekes su ES PVM, parduoda be PVM.
2. Importuodamas prekes kaip fizinis asmuo, sumoka visus mokesčius ir PVM, kaip aukščiau parašytu atveju. FA registruotis PVM mokėtoju turi lygiai kaip ir juridinis asmuo, viršijęs nurodytas ribas. Jei tokia veikla užsiims neįregistravęs individualios veiklos, sučiuptas neteks visų gautų pajamų ir sumokės baudas, neretai siekiančias ne vieną tūkstantį Lt.
3. Esminių skirtumų tarp PVM mokėtojų ir ne galima išvardinti ne vieną, žiūrint kokiu kampu vertinsime.