Rainis rašė:
Kuri konkrečiai PMĮ 31 straipsnio dalis?
Atidžiai perskaičiau šio straipsnio komentarą - na gal kažkaip galima verčiantis per galvą pritaikyti, kad iš pajamų negali būti atskaitomas "į biudžetą mokamas PVM", bet vėlgi - mokamas. O jei nereikia mokėti, nes pagal apvalinimo taisykles keli ten centai lieka - tai kodėl neleidžiami?
Be to, tame straipsnyje nieko nekalbama apie pajamas, o jūs tvirtinate, kad jei mokėtino PVM sąskaitos kredite kabo kelių centų dėl apvalinimo susidaręs likutis, tai norint jį panaikinti dėl gražesnių likučių, reikia priskirti apmokestinamoms pajamoms. Pajamas, jų sąvoką apibrėžia PMĮ 1 straipsnio 24 dalis, o ten taip aiškiai parašyta: "Pajamomis nelaikomas ... į biudžetą mokėtinas PVM"?
PMĮ komentaro 2 str. 24 dalyje rašoma: "Pajamos – tai vieneto ekonominės naudos padidėjimas per ataskaitinį laikotarpį, t.y. vieneto turto padidėjimas arba
įsipareigojimų sumažėjimas, kai dėl to padidėja nuosavas kapitalas, išskyrus papildomus savininkų įnašus."
Šiuo atveju susidaręs skirtumas dėl deklaruojamų mokesčių ir apskaitoje užregistruotų mokesčių yra nelaikomas kaip " į biudžetą mokėtinas PVM", todėl mažinti įsipareigojimus dėl dėl skirtingos metodikos tarp deklaruojamų mokesčių ir apskaitoje užregistruoto rezultato PVM skirtumą pripažįstame apmokestinamomis pajamomis, nes PMĮ 12 str nėra šis skirtumas įtrauktas į neapmokestinamas pajamas.
Apskritai aš skirtumų nei pripažįstu pajamomis /sąnaudomis. Tiesiog juos palieku įsipareigojimuose, o metų pabaigoje jei būna permoka tiesiog 12.31 datai iškeliu į turto sąskaitą, o 01.01 vėl atkeliu į įsipareigojimų sąskaitą