Kažkada mano vyras, studijuodamas neakivaizd.KTU, nuėjo pas darbdavį dėl DU padidinimo.Darbdavys pats pasiūlė ne DU kelti, bet apmokėti už studijas. Tuo metu (II kurse)atrodė puiki mintis. Darbdavio iniciatyva buvo sudaryta (atrodo trišalė) sutartis, kurioje buvo nurodyta, kad bus apmokamos darbuotojo studijos, o jis turės baigęs atidirbti dar 3m., nutraukus sutartį iš darbuotojo pusės visas turėtas įmonės išlaidas privalės padengti darbuotojas. 3,5m darbdavys mokėjo už semestrus, bet jokių minčių ir apie DU kelimą. V kurse trūko kantrybė, dar kartą nuvyko pas darbdavį dėl DU kėlimo, juk infliacija
. Ir ką ? Darbdavys, manydamas, kad darbuotojas kito pasirinkimo vis tiek neturi algą kelti atsisakė. Nebebuvo prasmės dirbti tokioje įmonėje, nes kitur siūlė 2 kartus daugiau. Iš principo teko išeiti iš šios įmonės, tačiau ir turėtas įmonės išlaidas turėjome padengti už visus mokėtus metus. Darbdavys net nebandė sulaikyti, o tik nurodė savo įgaliotiems asmenims (personalui) "išmušti skolas" , bet kokiom priemonėm .
Iš visos šios istorijos noriu pasakyti, kad labai svarbu , kokią sutartį pasirašai su darbdaviu. Ir neužmirškite, kad darbdavys pasilieka sau teisę spręsti dėl tavo DU . Juk jis moka už tavo mokslus (koks jis geras), tai tu jam turėsi atidirbti su kaupu ir net po mokslų baigimo, jei panorės, už tą patį atlyginimą, tiek kiek pasirašysite sutartyje.
Ir DK 95st. neiššifruoju tokio "
nustatyta darbdavio teisė reikalauti kompensuoti minėtas išlaidas tik už paskutinius vienus darbo metus."[/b]
Tai ką, mus išdūrė?
kaip manote?