Sveiki. Atleiskit, jei jau buvo apie tai rašyta, tačiau porą dienų naršiau forumą, bet atsakymo į savo klausimą neradau.
Situacija tokia: laimėjome Europos Komisijos 6BP projektą, kurio trukmė 36 mėn., per kuriuos galime išnaudoti 23 "person-months". Darbui su projektu norime apiforminti 3 įstaigoje jau dirbančius darbuotojus pagal antras terminuotas DS (minėtiems darbuotojams etatai bus sumažinti, kad bendras darbo valandų skaičius neviršytų DK reikalavimų). Gali taip gautis, kad vieną mėnesį reikės daugiau dirbti prie projekto, kitą - mažiau, žodžiu, iš anksto negalime numatyti, kiek laiko reikės praleisti prie projekto konkretų mėnesį. Kaip suprantu, geriausia būtų nustatyti valandinį įkainį ir skaičiuoti realiai išdirbtas valandas, tačiau VDI konsultantė išaiškino, kad tai būtų suminė darbo laiko apskaita, kurios taikyti mes negalime, nes mūsų įstaiga nevykdo nepertraukiamos veiklos, netenkina kitų darbo kodekso sąlygų ir t.t.... Be to, pradėjo gąsdinti mane visokiais darbo grafikais, kurių reikės griežtai laikytis ir pan.
Man patarė sudarinėti terminuotas darbo sutartis, nustatant tam tikrą darbo valandų ir dienų skaičių per mėnesį bei mokant kas mėnesį fiksuotą darbo užmokestį. Bet tai reiškia, kad atlyginimas bus mokamas ne pagal realiai išdirbtą laiką, o šiaip "iš lubų"??? Nieko nesuprantu
Gal kas turite praktikos su ES projektais ir darbuotojų įdarbinimu? Kaip teisingai apiforminti darbo sutartis, kokį atlyginimą nustatyti ir kaip skaičiuoti darbo valandas, kad tiktų ir Europos Komisijai, ir VDI? Gal kas tokiu atveju praktikuojate autorines sutartis? Auditoriai nesikabinėja?
Labai tikiuosi Jūsų pagalbos. Ačiū.