Tiesi rašė: Aha, o kolektyvas susideda iš ateivių, ne iš Lietuvos/ne Lietuvos gyventojų
Dar kartą perskaityk komentarą:
UAB „X“ savo darbuotojams organizavo šventinį Kalėdų vakarą. Darbdavys sumokėjo už vaišes 2500 Lt. Vakare dalyvavo 25 darbuotojai. Kadangi šiuo atveju konkreti kiekvieno darbuotojo
gauta asmeninė nauda neidentifikuojama, tai įmonės patirtos išlaidos vakaro organizavimui nepripažįstamos darbuotojų pajamomis natūra.
T.y. jei tik būtų identifikuojama - automatiškai pajamos. Tai kas yra kriterijus, jei ne
galimybė identifikuoti?
wolf rašė:
Na Tiesi - na kaip neišvardinta:
Skaitome;
2.3. gyventojo gautos iš asmens, susijusio su gyventoju darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais, nepiniginės dovanos ir laimėjimai (prizai);
O jeigu aš žinau GPMĮ ir suprantu, GPM objekta ir mokesčių mokėtoją, man nebus problemu nustatyti ar konkrečių atveju ar dovana įteikiama mokesčių mokėtojui ir ar tai GPM objektas.
Todėl visiškai nesutinku su tavo pasakymu
"nupirks dovaną kolektyvui (tai gali būt baliuška ar pramogos), tai nėra pajamos (nors tai yra dovana, kuri nurodyta 339 nutarimo punkte kaip apmokestinamas dalykas),"
Nes įsakyme 339 nurodyta GYVENTOJO
, o tai nesutampa/prieštarauja su tavo "kolektyvui"
Į DLKŽ irgi reikia gilintis atsižvelgiant į GPMĮ nuostatas.
Ačiū Tiesi kad pasiūlei paskaityti komentarą dar kartą.
Siūlau dar panagrinėti PVM mokėtojo sudėtį - kiek procentų vandens, kiek mėsos ir t.t.
Tiesi pagal tavo mastyma yra taip: Įmonė iš klientų už paslaugas gavo pinigų - tai gyventojo pajamos Nes:
įmonės susideda iš padalynių, padaliniai susideda iš skyrių, skyria iš darbuotojų, tarp darbuotojų yra direktorius akcininkas, kuris vistiek viską pasiima, reiškias tai jo pajamos.
Toks jausmas kad pirma kartą susiduriame su identifikavimo faktų - Tai paprasčiausias nurodymas dokumentuose, kas, kuo ir kiek gavo -> viskas - nereikia čia didelių teorijų. Gandai, prognozės, burimas iš kavos tirščių nėra identifikavimas.
Ir aplamai kalbame apie baudas kurias už darbuotoją sumokėjo įmonė.