Ir dar kartą apie tą nelemtą PMĮ 5 str. formuoluotę...
Iš pradžių formuluotė:
2) vienetų, kuriuose vidutinis sąrašuose esančių darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 1 milijono litų, apmokestinamojo pelno dalis, atitinkanti 25 tūkstančių litų sumą, apmokestinama taikant 0 procentų mokesčio tarifą, o likusi apmokestinamojo pelno dalis – taikant 15 procentų mokesčio tarifą, išskyrus atvejus, nustatytus šio straipsnio 3 dalyje. Ši taisyklė galioja individualioms (personalinėms) įmonėms, tikrosioms ūkinėms bendrijoms ir komanditinėms (pasitikėjimo) ūkinėms bendrijoms
Šio straipsnio 2 dalies nuostatos netaikomos:
1) vienetams (individualioms (personalinėms) įmonėms), kurių dalyvis ar jo šeimos nariai yra ir kitų vienetų (individualių (personalinių) įmonių) dalyviai;
Pirmas klausimas:
kada yra?
Jei žmona savo įmonę likvidavo 2004 m. sausio 2 dieną, ar gali vyras savo IĮ už 2004 m. taikyti 0 proc tarifą 25 000 apmokestinamo pelno sumai?
Antras klausimas:
Pagal VMI paaiškinimą šeima yra giminystės ryšiais susiję asmenys, "vedantys" bendrą ūkį. Tuo pačiu PMĮ komentare dukra automatiškai laikoma šeimos nariu, neakcentuojant bendro ūkio.
J.Jonaičio individualios įmonės 2002 mokestinių metų rodikliai atitiko PMĮ 5 str. 2 dalyje nustatytus kriterijus, t.y. šios įmonės pajamos per mokestinį laikotarpį sudarė 320 tūkst. litų (nebuvo didesnės už 500 tūkst. litų), įmonės vidutinis sąrašinis darbuotojų skaičius buvo 5 darbuotojai. Tačiau J.Jonaičio duktė A.Jonaitytė turi individualią įmonę, ji yra tos įmonės savininkė. Atsižvelgiant į tai, J.Jonaičio individuali įmonė ir A.Jonaitytės individuali įmonė, apmokestindamos 2002 mokestinių metų apmokestinamąjį pelną, negali taikyti 13 proc. pelno mokesčio tarifo, nes jos atitinka PMĮ 5 str. 3 d. 1 punkto nuostatas.
Trečias klausimas:
Jei žmona 2004 m. yra ŪB dalininkė, tarkim turi 5 proc. bendrame pajuje, ar gali vyras savo IĮ už 2004 m. taikyti 0 proc tarifą 25 000 apmokestinamo pelno sumai? O jei žmona turi 99 proc. pajaus?
ketvirtas klausimas: jei žmona ir vyras kiekvienas turi IĮ, realiai išsiskyrę, tik dokumentai nesutvarkyti, t.y. bendro ūkio nėra, tai pagal VMI šeimos išaiškinimą lygtai kiekvienas galėtų taikyt 0 proc. tarifą, jei jiems pavyktų įrodyt, jog bendro ūkio nėra?
Vėlgi klausimas -
nuo kada?
Jei santuokos nutraukimas įforminamas 2004 m. sausio 2 dieną, tai "
dalyvis ar jo šeimos nariai yra ir kitų vienetų (individualių (personalinių) įmonių) dalyviai" ar jau nėra?