Aukščiau parašiau labai jau supaprastintą korespondenciją. Bet jeigu jau daryti kruopščiau, išskirčiau tokius žingsnius:
1. Pirkom akcijas -viskas aišku. D26, K27
2. Prieš pat parduodant - buh.apskaitoje įvertiname akcijas rinkos verte.
D 638 perkainojimo sąnaudos K 26
Tik man čia vistiek klaustukas - nes tai nėra tikros perkainojimo sąnaudos, juk rinkos vertė iš esmės nepasikeitė, todėl iš karto ir parašiau, kad dėčiau į 636 valiutos kurso pasikeitimus.
3. Fiksuojamas pardavimas
D 27, K26
Vienaip ar kitaip, skirtumas būtų neleidžiami atskaitymai. Jei rodytume kaip perkainojimo sąnaudas - tada būtų pildomas PLN dekl. 14 langelis. O jei valiutos kurso pasikeitimą - į 19.
Nors mokestiniu požiūriu galima manyti, kad įmonė vistik patyrė nuostolį iš tokio sandorio. Nesvarbu, kad jis dėl valiutos kurso svyravimo. O jeigu turite arba žadate turėti daugiau VP, tuomet galima sužaisti per VP pardavimo nuostolį, nes tais 170 litų galėsite pasidengti per 5 metus VP pelną, jei toks bus. Tik čia atsargiai - reikėtų atidžiai išstudijuoti savo akcijų pirkimo-pardavimo ataskaitą - jei ten nebus parodytas nuostolis - ir jūs negalėsite rodyti nuostolio.
Dar vienas variantas atėjo į galvą -jei jūs pirkot už USD ir jums pervedė atgal USD, o jūs tik sau pervesdami darėte konvertaciją - tada neigiamas valiutos svyravimas būtų normalūs leidžiami atskaitymai.
Žodžiu, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių