saurimas rašė: Tai gal išrašyt dvi kreditines - vieną visiškai anuliuojančią, o kitą jau su teisingu pvm tarifu - įdomu ar taip teisinga daryt buhalteriškai.
Galima ir vieną su dviem eilutėmis. Viena minusinė visai pradinei sumai, antra pliusinė visai sumai be PVM. Ne kartą tokias teko matyti. Buhalteriškai ir mokesčių tikslais svarbu turinys.
saurimas rašė: Tiesa programoje yra klaidingas apribojimas - neleidžia išrašyti teigiamos kreditinės sąskaitos. Iš tiesų kreditinė sąskaita gali būti su + arba - ženklu, priklausomai nuo to ar koreguojama į didėjančią pusę ar į mažėjančią. Debetinė nuo kreditinės skiriasi tik tuo, kad debetinę išrašo pirkėjas, o kreditinę pardavėjas.
Debetinė ir kreditinė skiriasi ne tuo, kas ją išrašo, o korekcijos suma, ar ji debetinė (teigiama), ar kreditinė (neigiama). Šiaip tai sąlyginiai koreguojančių faktūrų pavadinimai, nes vienoje faktūroje gali būti kelios skirtingų tipų eilutės.
saurimas rašė: Jei būtų galima nuimt apsaugas, kad prekių kiekiai arba sumos ir sąskaitos suma negali būti nulinės, taip pat leisti pvm koregavimą, kai pvm tarifas nulinis, tai viską galima būtų padaryt per vieną veiksmą.
Nebūtų galima, tas leistų padaryti begalę žioplų ir sunkiai aptinkamų klaidų.