Dalia29 rašė: PVMĮ 6 straipsnis apie "IMT" pasigaminimą, PMĮ 20strp. apie eksploatavimo, remonto, rekonstravimo sąnaudas.
Bet esminio pagerinimo apibrėžimas turi sutapti
Pas mus tokia situacija: pastatas įsigytas pernai, prieš tai buvo įvertintas. Rinkos kaina mažesnė už įsigijimo kainą, o draudimo suma dvigubai viršija nustatytą rinkos kainą... Jau kažkada bandžiau klausti, tačiau argumentuotų atsakymų nelabai radau:
1. Į kurią vertę orientuotis nustatant esminį pagerinimą tiek PMĮ, tiek PVMĮ atžvilgiu?
2. Kaip elgtis, jei pernai įsigytas pastatas nebuvo naudojamas pajamoms uždirbti, tačiau buvo remontuojamas (apie 15 proc. įsigijimo vertės sudarė remonto darbai)? Buvo siūlymas šias sąnaudas laikyti ateinančių laikotarpių.
3. Jei šiais metais atlikti remonto darbai sudarys 40 proc. vertės (kurios???), tačiau bus likę praeitų laikotarpių darbai, kurie prisipažins kaip šių laikotarpių sąnaudos, tai jau "išlenda" esminis pagerinimas", ar ne?
4. Kaip nustatyti (PVMĮ 6 str.), kurie darbai tarpusavyje nesusiję? VMI traktuoja, kad viskas susiję: ir apsaugos sistemos įvedimą, ir naujos elektros sistemos instaliavimą, ir vandentiekio atnaujinimo darbus linkę traktuoti kaip remonto sąnaudas. Tačiau ką bendro turi remontas su apsauga? Elektros instaliacija irgi atskirai atliekama, rekonstruojant senąją ir tai netrukdo vykdomiems pastate gamybos darbams.
5. Ir kaip su NT mokesčiu tokiu atveju, jei darbai vis vyksta? Juk pastato vertė kas mėnesį kinta, ir viskas pagal atskirai sudarytas sąmatas - tiesiog vienus darbus pabaigus, kyla mintis dar kažką tobulinti.
Žodžiu, klausimų kalnas, o atsakymai vis skiriasi. Gal kam teko susidurti su panašia situacija?