Labai norėčiau išgirsti, kaip jūs nustatote, kada gi ateina tas siaubingasis momentusas, kai
a)“bendrovės nuosavas kapitalas tapo mažesnis kaip 1/2 įstatuose nurodyto įstatinio kapitalo dydžio”
ir
b) informuojate vadova, kad būtinai reikia kviesti neeilinį.
Mano nuomonė , kai;
a) labai trūksta finasinių išteklių ( bet ir tai nedaryčiau nuostolių dengimo) o imčiau paskolą iš akcininkų, banko ar gero dėdės;
b) kai baigįėsi fin. metai.
Daba apie būdus .Susidūriau su tokiais nustatymo būdais metų eigoje.
1.Keverzonė ( arba kaligrafiškai – nesvarbu šiuo atveju) ant lapo parašytas preliminarus einamajai valandai rezultatas. Keverzojamas tada, kai šefas įlekia pro duris ir sako “Dabar klok iš dūšios kiek turim pelno ir pinigų banke”.Ar tai pagrindas šaukti neeilinį?
2.Didžiausiam akcininkui kas mėn. siunčiama tik Pelno nuostolio ataskaita, kadangi (dažniausiai) balansas jam nerūpi arba rūpi mažai.Jeigu tai yra prekybos/paslaugų įmonė ir balanso bei P/N rodymas kitiems asmenims nėra privalomas, dažniausiai dėl nedrastiškai didelių nuostolių(bet didesnių nei 1/2) metų eigoje nepanikuojama ( nešaukiamas neeilinis), o laukiamas gruodis, per kurį padaroma 25-35% metinės apyvartos. O tik po to lekia galvos bei kitos reikalingos dalys…
O jeigu balansą nori pasižiūrėti kokie suinteresuoti asmenys, nedidelis sąnaudų perstumdymas finansinių metų eigoje padeda nuosavam kapitalui išlikti geroje kondicijoje.
3. Kas ketvirtį balansas teikiamas atitinkamom priežiūros institucijom pvz. LR DPK. Tik šiuo atveju duodama suprasti ( ir dažniausiai raštu” kad iki tokios dienos prašome pašalinti išvardintus trūkumus”) kad reikia imtis priemoniu, norint išsaugoti licenciją.Vat tada ir imamasi kviestis akcininkus .
Tai vat taip hombres ( žmogėnai).