Gytte13 - neaišku, kaip skamba tavo pasirašytoji nekonkuravimo sutartis. Tačiau jei žala nepadaryta, darbdavys neturi jokios teisės skirti baudos. Tuo labiau, jei jis nesutaikia tau lengvesnių darbo sąlygų. Pristatyk pažymą iš gydytojo, kad negali dirbti esamo darbo, ir prašyme atleisti prašyk, kad atleistų pagal DK 127 str. 2 dalį - gausi dar ir išeitinę kompensaciją.
Paskaityk šias konsultacijas
www.buhalteris.lt/index.php?cid=259&new_id=22424
www.infolex.lt/portal/start.asp?act=period&le...
Ir diskusijos mūsų forume
tax.lt/postt6926.html
Nei Darbo kodekse, nei Civiliniame kodekse apie baudas nekalbama, jei komercinė paslaptis nepaviešinama ir tuo įmonei nepadaroma žala. Kad būtų galima uždėti baudą vien tik todėl, kad išeinama iš darbo (o dar ir su svaria priežastimi) - to nenumato tie pagrindiniai darbo įstatymai.
Net 1.116 str. apie tai nekalbama:
1.116 straipsnis. Komercinė (gamybinė) ir profesinė paslaptis
1. Informacija laikoma komercine (gamybine) paslaptimi, jeigu turi tikrą ar potencialią komercinę (gamybinę) vertę dėl to, kad jos nežino tretieji asmenys ir ji negali būti laisvai prieinama dėl šios informacijos savininko ar kito asmens, kuriam savininkas ją yra patikėjęs, protingų pastangų išsaugoti jos slaptumą. Informaciją, kuri negali būti laikoma komercine (gamybine) paslaptimi, nustato įstatymai.
2. Informacija, kuri yra komercinė (gamybinė) paslaptis, ginama šio kodekso nustatytais būdais.
3. Asmenys, neteisėtais būdais įgiję informaciją, kuri yra komercinė (gamybinė) paslaptis, privalo atlyginti padarytus nuostolius. Pareigą atlyginti padarytus nuostolius taip pat turi darbuotojai, kurie pažeisdami darbo sutartį atskleidė komercinę (gamybinę) paslaptį, ar kitokios sutarties šalis, atskleidusi gautą komercinę paslaptį pažeisdama sutartį. Nuostoliais šiuo atveju laikomos paslapčiai sukurti, tobulinti, naudoti turėtos išlaidos bei negautos pajamos. Pajamos, gautos neteisėtai naudojant komercinę (gamybinę) paslaptį, laikomos nepagrįstu praturtėjimu.
4. Komercinę (gamybinę) paslaptį atskleidęs asmuo gali būti atleistas nuo atsakomybės, jeigu įrodo, kad paslapties atskleidimas pateisinamas visuomenės saugumo interesais.
5. Informacija pripažįstama profesine paslaptimi, jei ją pagal įstatymus ar sutartį privalo saugoti tam tikros profesijos asmenys (advokatai, gydytojai, auditoriai ir kt.). Šią informaciją tie asmenys gauna atlikdami jiems įstatymų ar sutarčių numatytas pareigas. Atvejus, kuriais profesines teises ir pareigas atliekant gauta informacija nepripažįstama profesine paslaptimi, nustato įstatymai. Dėl neteisėto profesinės paslapties atskleidimo padaryta žala atlyginama bendrais šio kodekso nustatytais pagrindais.
www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_...