Linda6 rašė: Kodėl iš karto tokia nuostata?
Matant kokia dabar yra versle situacija, kaip trūksta lėšų, kaip verslininkai yra vieni kitiems skolingi ir kokie mastai. Kokia bankroto banga ar kiek verslininkų yra ties bankroto ribų...
Įsivaizduokime situaciją, jog paskolinote įsivaizduojamai įmonei UAB „Skola“ 10 tūkstančių litų, o jai bankrutavus iš parduoto likusio įmonės turto atgavote tik 5 tūkstančius. Kadangi įmonė yra uždaroji akcinė bendrovė (ribotos atsakomybės juridinis asmuo), likusieji 5 tūkstančiai nebuvo išieškoti iš įmonės savininko. Ši situacija gali pasirodyti nesąžininga: jūsų skolai galėtų pakakti asmeninio (į įmonę neinvestuoto) UAB „Skola“ savininko turto, tačiau jis yra neliečiamas, nes taip numato įstatymai, reglamentuojantys ribotą atsakomybę.
Ar tokios įstatymais sukurtos taisyklės nepažeidžia kreditorių interesų, kuomet jie negali išieškoti skolų iš įmonės savininko, nors būtent savininkas tiesiogiai ar netiesiogiai padarė sprendimą veikti rinkoje, pirkti prekes į skolą, samdyti darbuotojus, skolintis? Ar įmonių savininkų galimybė turėti ribotą atsakomybę yra jiems įstatymais suteikta valdžios privilegija? Ar tokia ribota atsakomybė galėtų egzistuoti ir tuomet, jei ji nebūtų įtvirtinta įstatymais?