Colop rašė:
Nuo 2012 sausio 1-osios socialinių pašalpų mokėjimas ir kompensacijos bus skirstomos taip, kad jas gautų tik tie, kuriems ji tikrai reikalinga.
Naują socialinių pašalpų mokėjimo tvarką eksperimento tvarka vykdys penkios šalies savivaldybės.
Trejus metus iki 2014-tųjų Lietuvoje galios du piniginės socialinės paramos teikimo modeliai.
Penkios savivaldybės iš 60-ties esančių eksperimento tvarka piniginę socialinę paramą skirstys savo bendruomenės nariams pačios. Tokios atsakomybės ėmėsi Akmenės, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių ir Šilalės savivaldybės. Kitos savivaldybės teikdamos piniginę socialinę paramą laikysis valstybės nustatytos tvarkos.
Minėtos penkios savivaldybės trejus metus gaus ne tikslines dotacijas socialinei paramai, o padidintą gyventojų pajamų mokesčio dalį, tačiau kasmet joms bus pervedamas toks pats lėšų kiekis, kiek buvo patvirtinta 2011 metų biudžete ir ne daugiau.
Norėdamos lėšas taupyti, savivaldybės jau kuria specialias komisijas, kurios kiekvieną prašymą paramai gauti labai atidžiai svarstys.
„Šilalės savivaldybė pasitvirtinusi tvarką ir dabar kiekvienoje seniūnijoje yra sudaromos komisijos, kurios du kartus rinksis per mėnesį ir svarstys kiekvieną pašalpos gavėją“, – sako Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas.
„Vienas iš kertinių dalykų, kad gautum pašalą, turės būti atliktas buities tyrimo aktas, tai jeigu tu nori gaut pašalpą, turėsi įsileist į namus, parodyti, kaip tu gyveni, ir jeigu kyla įtarimų, vis dėlto matom, kad žmogus gyvena ne pagal pajamas, mes jau kreipiamės tada į atitinkamas tarnybas, kad būtų surinkti duomenys, ar jis užsienyje dirba, ar turi nelegalų verslą“, – teigia Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas.
Per trejus metus socialinei paramai skiriamas lėšas eksperimente dalyvaujančios savivaldybės tikisi sumažinti trečdaliu, o sutaupyti pinigai
bus skiriami bendruomenės reikmėms. Tačiau jeigu norinčiųjų pašalpas gauti skaičius didės, eksperimente dalyvaujančios savivaldybės lėšas paramai turės rasti iš savo biudžeto.
„Ar tikrai užteks tų lėšų? Jeigu jų neužteks, turėtų savivaldybė savo jėgomis skolintis
pagal šiandieninę situaciją. Kitom savivaldybėm, jeigu trūksta lėšų, joms priėmus tam tikrus finansinius patikslinimus, yra skiriamos lėšos. Šiemet tai buvo daroma 2 kartus. Ir tos išmokos yra išaugusios beveik iki 1 milijardo“, – sako Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė.
Socialinę paramą sudaro socialinė pašalpa, kuri šiuo metu yra 350 litų ir kompensacijos už šildymą bei šaltą ir karštą vandenį.
na gerai, tiek to.. vis vien nieko nepakeisiu.. o ar teisinga, jog 5 savivaldybiu zmones kentes jau dabar nuo valdininku priklausomybes, o kitu savivaldybiu soc. gavejams bus kaip buve..?